Adem Büyük Yeni Malataspor ile Anlaştı

9 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu hazırlıklarına sıkı bir çalışma süreci ile devam ediliyor. Bu süreçte kadrolarda yaşanan yeni transferlerin yanı sıra, ses getiren diğer bir durum da ayrılıklar oluyor. Bugün Galatasaray Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre de sarı kırmızılı kulüp Adem Büyük ile yollarını resmen ayırdı. Başarılı oyuncunun yeni durağının ise Yeni Malatyaspor olduğu öğrenildi.

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği dönemde, Galatasaray Spor Kulübü Adem Büyük ile olan sözleşmesini karşılıklı anlaşma sonucunda feshedildiği bilgisini borsaya bildirdi. Bildirinin ardından ise başarılı oyuncunun Yeni Malatyaspor transferi spor gündemine bomba gibi düştü.

Sarı kırmızılı kulüple yollarını ayırır ayırmaz, Adem Büyük’ü kadrosuna kattığını açıklayan Yeni Malatyaspor Kulübü, yaptığı bomba transferle adeta spor dünyasının gündeminde ilk sıraya oturdu.

Yeni sezon çalışmalarını sıkı bir çalışma programı ile devam ettiği süreçte, Galatasaray’ın yayınladığı ayrılık haberi ise sarı kırmızılı taraftarı şaşırttı.

İkilinin anlaşmalı olarak anlaşma feshine gittiği resmi açıklamalarda belirtilirken, sporcunun sarı kırmızılı kulübe ödeyeceği miktar da belirtildi.

2.010.508 Türk Lirası Ödeyecek

Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan açıklamada, Adem Büyük ile şirket arasındaki sözleşmenin karşılıklı olarak sona erdirildiği ifade edildi. Bu yüzden de oyuncunun sarı kırmızılı kulübe 2.010.508 Türk Lirası tutarını, karşılıklı sona erdirme tazminatı olarak ödeyeceği ifade edildi.

Güncel Yazılar