Ziraat Türkiye Kupası

Ziraat Türkiye Kupası Mücadelesinde Fenerbahçe Ve Kırklareli Karşı Karşıya

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı, spor faaliyetlerinin de aksamasına neden oldu. Hekimoğlu Trabzon mücadelesi için Trabzon’a giden TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından olan Kırklarelispor ekibi, şehirde mahsur kaldı.

Kar yağışı tüm yurt genelinde etkisini gösterirken, bazı yerlerde de gündelik yaşamın aksamasına neden oldu. Deplasman mücadelesinde Hekimoğlu Trabzon maçına Trabzon’a giden TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Kırklarelispor ekibi, orada mahsur kaldı. Bu durum ise Ziraat Türkiye Kupası programında birtakım aksaklıklara neden olabilir. Çok beklenen çeyrek final kupa müsabakasının ertelenmesi ise an meselesi olmuştu.

Cuma günü müsabaka için rakip takımın şehrine giden Kırklareli ekibi, kar yağışının etkisini artırmasıyla ileri tarihe ertelenmişti. Fakat olumsuz hava koşulları, takımın 4 gün boyunca uçuşların iptal edilmesi sebebiyle dönmesine de engel oluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, 4 gün boyunca şehirde bulunduklarını belirterek, “Kar yağışı nedeniyle uçaklar kalkamıyor.  Bugün saat 16:00’da bir uçak var. Kalkarsa Fenerbahçe maçına yetişeceğiz. Ancak uçak kalkmazsa maçın ertelenmesi söz konusu” ifadelerini kullandı.

Maç Ertelenmedi

Bu açıklamanın ardından ise ekibin Ziraat Türkiye Kupası mücadelesi rövanş maçı için İstanbul’a doğru yola çıkmış olduğu bilgisi geldi.

Müsabaka bugün saat 20:15’de Ülker Stadyumu’nda oynanacak.