Vedat Muriç

Fenerbahçe Mali Krizi İçin Muriç’i Transfer Mi Edecek?

Süper Lig’de nefesleri kesen mücadeleler devam ederken, ara transfer döneminde harcama limitine takılan ekiplerde yönetim sürecinde mali sıkıntılarını yaşamaya devam ediyor.

Süper Lig tüm hızıyla devam ederken, ara transfer döneminde yaşanan harcama limiti sıkıntıları, beraberinde mali krizleri de beraberinde getirdi. Bu kriz durumundan en fazla etkilenen takımlardan biri de Fenerbahçe yönetimi oldu.

Devre Arasında Sadece Tek İsme Formasını Giydirebildi

Devre arasında gerçekleşen transfer sürecinde sadece 1 kişiye formasını giydirebilen sarı lacivertli ekibe, bu tek transfer de sıkıntı yaratmaya yetmişti. Mali sorunlar nedeniyle de uzun süren transfer dönemini tek bir transfer ile kapatabilen sarı lacivertlilerde, ekibe katılan tek isim de Alman ekiplerinden olan Eintracht Frankfurt ekibinden Simon Falette oldu.

Hem oyuncuya ihtiyacı olan hem de mali kriz yaşayan Fenerbahçe Kulübü, bu durumdan kurtulabilmek adına da oyuncu satma girişimine girdi. Kanarya yönetiminin bu süreçteki tek çaresinin de Vedat Muriç olacağı bilgisi edinildi.

Bu anlamda Vedat Muriç’in tek tercih olması da, ciddi bir transfer bütçesinin ancak ve ancak yetenekli oyuncu ile sağlanabileceği şeklinde belirtiliyor.