Yılmaz Bal

Yılmaz Bal’dan Galibiyet Açıklaması

Çaykur Rizespor ekibinin tecrübeli Sportif Direktörü Yılmaz Bal, Galatasaray galibiyetinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Galibiyete sevinemediklerini belirterek, Abarhoun’un sakatlığı ve file bekçisi Gökhan’ın sakatlığını hatırlattı. Ve sarı kırmızılı kulübü en iyi kendilerinin anlayacağını söyledi.

Süper Lig’de 27’inci hafta mücadelesinde Galatasaray ekibini konuk eden Çaykur Rizespor, mücadeleden 2-0 skorla galip ayrılmıştı. Fakat maç sırasında adeta bir kabus yaşayan sarı kırmızılıların efsane kale bekçisi Fernando Muslera, büyük bir sakatlık geçirdi. Ardından Florin Andone’nin geçirmiş olduğu sakatlıkla da sarı kırmızılılar iyice dağıldı.

Biz De Aynı Şeyleri Yaşadık

Maçın ardından açıklama yapan Çaykur Rizespor Sportif Direktörü Yılmaz Bal, Abarhoun’un hastalığını, Umar ve kaleci Gökhan’ın sakatlığını dile getirdi. Galatasaray’ı en iyi kendilerinin anlayacağını da belirtti. Ve bu süreci onların da geçirdiğini söyledi.

Onlarla oynanan önceki maçlarda Gökhan’ın sakatlandığını, onun yerine Tarık’ın oynadığını belirtti. Ve aynı şanssızlığını kendilerinin de yaşamış olduğunu ekledi. Kazandıkları için mutlu olduğunu da belirten Yılmaz Bala, Muslera’nın sakatlığına ise çok üzüldüklerini belirtti ve içlerinin buruk kaldığını vurguladı.

Bu gibi durumların futbol içerisinde olağan şeyler olduğuna da dikkat çeken sportif direktör, bir an önce güçlü bir şekilde dönmeleri için de dilekte bulundu.

Güncel Yazılar