Guilherme

Yeşil Beyazlı Ekibe Yeni Transfer

Devre arasından bu yana yoğun bir şekilde transfer çalışmalarını sürdüren Konyaspor, sol bek mevkii oyuncusu Guilherme Haubert Sitya ile anlaştı. Transferin netlik kazanması adına başarılı sporcu yarın için Konya’ya gelme kararı aldı.

Süper Lig’in ikinci devresinde galibiyet alan Konyaspor ekibi, enerjisini toplamayı başardı. Daha da güçlü bir takım olmak adına yeşil beyazlı ekipte transfer görüşmeleri ise devam ediyor. Sol bek mevkii için Guilherme’yi almayı düşünen ekibin, yarın Konya’da birebir görüşmesi planlanıyor.

İttifak Holding Konyaspor, bugüne kadar yalnızca Brezilyalı forvet mevkii oyuncusu Thuram’a yeşil beyaz formayı giydirmişti. Bunun dışında Jody Lukoki ile de görüşen ekibin, Lukoki transferinin askıya alındığı bilgisi edinildi. Bunun sebebinin de Bulgar ekibin başarılı oyuncudan ayrılmama kararı olduğu öğrenildi.

Bulgar ekibin oyuncuyu bırakmaması üzerine, Aykut Kocaman’ın takımının sağ kanat transferine ihtiyaç duyması üzerine, başka oyuncular arayışına da girildi.

Polonya’dan 2 Transfer Olabilir

Sol bek mevkii için de Polonya ekibi Jagiellonia Bialystok’un başarılı oyuncusu Taras Romanchuk ile görüşmeler hızlandı. Yine aynı takımın başarılı oyuncularından biri olan Guilherme için de teklif gönderildi.

Yetenekli sol bek oyuncusunun şartlaru kabul ettiği ve yarın sözleşmenin imzalanması amacı ile Konya’ya geleceği de edinilen bilgiler arasındaki yerini aldı. Romanchuk transferinin de olumlu bir şekilde ilerlediği ve menajeri ile görüşüleceği öğrenildi.