Arda Turan Transfer

Galatasaray’da Arda Turan İddiası

Geçtiğimiz günlerde Medipol Başakşehir ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesine son veren tecrübeli oyuncu Arda Turan’ın, futboldaki kariyerine hangi takımla devam edeceği herkes tarafından merak edilen konular arasındaki yerini aldı.

Medipol Başakşehir ile yollarını ayıran Arda Turan’ın Galatasaray transferi olma iddiası sarı kırmızılılar tarafından merak edilen konulardan biri oldu.

Fatih Terim ile bir süreliğine sıkıntı yaşayan ve ardından da elini öperek kendisi ile barışan başarılı futbolcunun, sarı kırmızılı takıma transfer olacağı tahminler arasında yer alıyordu.

Özellikle de Galatasaray’ın Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından yapılan açıklamada, transfere sıcak baktığı ve Turan’ın sarı kırmızılı Galatasaray formasına kavuşacağı konusunu gündeme getirmişti.

Bu konu ile ilgili Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz’in “Gündemimizde böyle bir transfer yok” demesi, tekrar soru işaretlerini canlandırmıştı.

Cengiz’in açıklamaları üzerine Teknik Direktör Fatih Terim de açıklama yaptı ve “Ben olsam o cümleyi kullanmazdım” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların ardından ise durum Terim ve Turan ikilisinin lehine sonuçlanacak şekilde ilerledi.

Onyekuru’nun hastalanarak tedavi altına alınmasının ardından Sekidika’ya da yabancı kontenjanı dolduğu için lisans verilmeyince, tecrübeli sporcuya Florya yolları göründü.

Sembolik Ücret İle Parçalı Forma Beklentisi

2011 senesinde 12 milyon Euro ‘yu sarı kırmızılı takıma kazandıran Arda’nın sembolik bir rakam ile sarı kırmızı formasını giymeyi kabul ettiği öğrenildi. Konuyla ilgili net açıklama ise önümüzdeki günlerde bekleniyor.