Samsunspor Pendikspor’u 2-0 Mağlup Etti

Samsunspor Pendikspor’u 2-0 Mağlup Etti

18 Ocak 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Ligin 19. Haftasının önemli mücadelelerinden birisi olan Yılport Samsunspor ve Pendikspor karşılaşması 2-0 tamamlandı. Kırmızı beyazlılar Pendikspor’u, kendi evinde 2-0 mağlup ederek liderlik konusundaki istikrarını korudu.

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımları olan Yılport Samsunspor ve Pendikspor arasındaki büyük mücadele bugün gerçekleşti. Mücadele için deplasmana giden Samsunspor,  Pendik’i 2 gol ile yendi. Gollere imza atan isimler ise Guido ve İbrahim Halil Çolak oldu. 3 puan alarak yenilmezliğini sürdüren takımın karşılaşma sürecinde ise çeşitli ataklara geçen takım, ilk devreyi Guido’nun golü ile tamamlayarak 1-0 olarak tamamladı.

İkinci yarıda da Pendikspor’a karşı baskısından ödün vermeyen Samsunspor, 79. Dakikada Halil İbrahim Çolak’ın atmış olduğu gol ile 2-0 öne geçti. Deplasmanda 3 puanı alarak dönüş sağlayan kırmızı beyazlılar, liderliğini korumayı da böylece başarmış oldu.

Pendik Stadyumu’nda 13:30’da gerçekleşen mücadeleyi yöneten isimler ise Adem Sarıtaş, Gökhan Coşar ve Hamdi Tontu idi.

Büyük mücadelenin sahaya çıkan ilk 11’leri ise şu şekilde oldu:

Yılport Samsunspor: Caner, Ercan, Nurullah, Gökhan Meral, Erkam, Gökhan Aslan, Ferhat, İlyas Kubilay Yavuz, Bahatin, Guido, Atabey

Pendikspor: Fatih, Gökhan, Mahmut, Mehmet, Süheyl, Ahmet, Yakup, Berat, Salim Farsak, Ömer, Salim İyik

Mücadelede Samsunspor’da sarı kart görenler arasında Ercan, Gökhan Meral, Halil, Ferhat ve Gökhan Aslan olurken Pendikspor’da ise Gökhan Lale ve Yakup Ramazan Zorlu vardı.