Trabzonspor’un Transfer Gündemi Son Hız Devam Ediyor

Trabzonspor’un Transfer Gündemi Son Hız Devam Ediyor

28 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor’da, Finansal Fair Play kurallarının da ihlal edilmemesi için satılacak olan oyunculardan elde edilecek gelirler de büyük önem taşıyor. Trabzonspor’da sezonun tamamlanmasının ardından teknik direktör Abdullah Avcı’nın raporları doğrultusunda bordo mavili yönetim, transfer çalışmaları sürdürülüyor.

Bilindiği üzere Trabzonspor’da yapılan transfer çalışmaları neticesinde geçtiğimiz günlerde Bruno Peres ve Gervinho gibi futbolcular şehre gelmişti. Bu oyuncularla anlaşma sağlayan bordo mavili takım, transfer sezonunun açılması ile resmi imzaları da atacak.

Öte yandan son zamanlarda takımdan transferi yine gündeme gelen Uğurcan Çakır için de birkaç açıklama yapıldığı öğrenildi. Başarılı file bekçisi için şu anda özellikle menajerler aracılığıyla teklifler geldiği öğrenildi. Fakat Finansal Fair Play kurallarının dikkat etmek zorunda olan Trabzonspor, bu oyuncunun transferi için acele edilmeyeceğini ve menajerlerden ziyade büyük kulüplerin yapacağı teklifleri değerlendirmeye alacakları öğrenildi.

Transfer Sezonunun Başlaması Bekleniyor

Trabzonspor’da özellikle son iki sezonda takımdan transferi gündemde olan başarılı file bekçisi Uğucan Çakır için transfer sezonunun açılması bekleniyor. Bilindiği üzere Avrupa’nın birçok liginde sezonlar yavaş yavaş tamamlanıyor. Bu yüzden birçok takım, henüz sezon değerlendirmelerini yapmış değil. Bu takımların gelecek sezon için kadro ve transfer çalışmalarına başlaması ile Trabzonspor’da özellikle kaleci Uğurcan Çakır için gelecek olan teklifleri değerlendirecek. Öte yandan EURO 2020’de A Milli Futbol Takımı’nın kadrosunda yer alan Uğurcan Çakır’ın oradaki sergileyeceği performansta bekleniyor.  Bu yüzden acele etmek istemeyen bordo mavili kulüp, EURO 2020’den sonra da gelecek olan resmi teklifleri değerendirmeye alacak.

Djaniny ve Ekuban’da Takımdan Ayrılabilir

Geçtiğimiz sezon bordo mavili takımın formasını giyen futbolculardan Djaniny ve Ekuban’ın da olası transferleri bordo mavililerin gündemindeki yerini aldı. Her ne kadar tıpkı Uğurcan Çakır’ın ki gibi henüz kulübe ulaşan resmi bir teklif olmasa bile Djaniny için Arap futbol kulüplerinden, Ekuban için de İtalya’daki bazı futbol kulüplerinin ilgilerinin olduğu öğrenildi. Öte yandan Uğurcan Çakır gibi yüksek bir bonservis bedeli ile takımdan ayrılacağı düşünülen genç futbolcu Abdülkadir Ömür’e de tekliflerin gelebileceği fakat bu iki futbolcunun aynı transfer döneminde takımdan gönderilmesine sıcak bakılmadığı ifade edildi.