Galatasaray’da Yaklaşan Başkanlık Seçimi ve Kaos

Posted by

Galatasaray’da 19 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilmesi planlanan seçimli genel kongre heyecanı yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyen mevcut başkan Mustafa Cengiz, kongre, teknik direktör, futbolcular, vs. olmak üzere camia hakkında çarpırcı açıklamalarda bulunmuştu.

Başkan Mustafa Cengiz’in yaptığı bu açıklamalar bazı kesimler tarafından eleştirilmiş hatta sarı kırmızılıların yönetim kurulunda yer alan bir yönetici görevinden istifa etmişti. Ayrıca aralarnın iyice açıldığı bilenen teknik direktör Fatih Terim ile ilgili olumsuz açıklamalar yapan başkan Mustafa Cengiz’e karşılık olarak başkanlık için adaylıklarını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Burak Elmas, İbrahim Özdemir ve Işın Çelebi, teknik direktör Fatih Terim için hep olumlu açıklamalarda bulunp gelecek sezon için olumlu çağrılarda bulundular.

Galatarasay’da Fatih Terim Konuşma Yapacak

Galatasaray’da Mayıs ayının sonunda sözleşmesi sona erecek teknik direktör Fatih Terim, hem yaklaşan seçimden ötürü etik bir davranışda bulunmak için hem de zaten sözleşmesinin sonlanmasına az bir süre kaldığı için takım ile ilgili son raporlarını mevcut yönetime sunduktan sonra görevinden geçici olarak ayrıldı. Önünde gelecek sezon için birkaç farklı tercih hakkı bulunan 67 yaşındaki tecrübeli teknik adam, kesin bir karar vermek için Galatasaray’daki seçimli genel kongrenin tamamlanmasını bekliyor.

Öte yandan sözleşmesi seçimli genel kongreden önce sona ereceği için 7446 sicil numaralı teknik direktör Fatih Terim, 19 Haziran tarihinde başkanlık için oy kullanabilecek. Öte yandan gelen bilgilere göre Galatasaray’da seçimli genel kongre öncesinde son kez gerçekleştirilecek olan Divan Kurulu’nda da teknik direktör Fatih Terim’in bir konuk gerçekleştirmeyi planladığı öğrenildi.

Başkan Adayları da Konuşma Yapacak

Galatasaray’da yaklaşan seçimli genel kongre öncesinde son kez bir Divan Kurulu toplantısı gerçekleştirilecek. Bu toplantı da konuçacağı öğrenilen teknik direktör Fatih Terim’in camiaya sadece teknik direktör olmadığını aynı zamanda Divan üyesi ve Genel Kurul üyesi olduğunun mesajını vereceğini ifade edildi. Öte yandan bu Divan Kurulu’nda adaylıklarını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Burak Elmas, İbrahim Özdemir ve Işın Çelebi’nin de başkanlık için plan ve projelerini açıklayacakları öğrenildi.