Trabzonspor’un Son Gündem Maddeleri

Trabzonspor’un Son Gündem Maddeleri

20 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig takımlarından Trabzonspor’da gelecek sezon için transfer çalışmaları devam ediyor. Fakat hatırlanacağı üzere Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonu için takımlara yabancı kuralı sınırlaması getirdi ve itirazlara rağmen bu kararı onayladı. Buna göre takımlar, kadroda en fazla 14 yabancı futbolcu bulundurabilecek ve bunlardan en fazla 8 tanesi sahada olabilecek

. Durum böyle olunca bordo mavili takımda planlar adeta değişti. Bilindiği üzere takımda zaten bu sezon sonunda yapılan transferler ile birlikte Peres, Edgar, Hugo, Trondsen, Flavio, Hamsik, Bakasetas, Nwakaeme, Diabate, Gervinho, Ekuban, Djaniny ve Koita gibi 13 tane yabancı futbolcu bulunuyor. Bu yüzden Trabzonspor’un oyuncu göndermemesi halinde 1 tane yabancı futbolcu transfer hakkı tek kaldı.

Takıma Yapılacak Olan Takviyeler

Gelecek sezon için güçlü bir kadro kurup şampiyonluk yarışının içerisinde olmak isteyen Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı, birkaç mevkiye daha takviye yapacak. Stoper, sol bek, sağ kanat ve forvet bölgesine yeni futbolcular almak isteyen Trabzonspor, şu anda 1 yabancı oyuncu tek alabiliyor. Bu yüzden bordo mavili takımın, elinde bulundurduğu bazı yabancı futbolcular ile yollarını ayırması gerekiyor. Aksi takdirde Trabzonspor, yerli futbolcu arayışına başlamak zorunda kalacak.

Bazı Futbolcular Takımdan Gönderilebilir

Trabzonspor’da şu anda yabancı oyuncu sıkıntısı yaşanıyor. Hali hazırda takımda 13 adet yabancı futbolcu bulunmakta. Fakat bordo mavili ekip en az 4 mevkiye daha transfer yapmak istiyor. Eğer yabancı kontenjanını açamaz ise bu 4 takviyeden sadece 1 futbolcu yabancı olacak. Bu yüzden Trabzonspor, ilk olarak takımndan 3 futbolcusu ile yollarını ayırabilir.

Akla gelen ilk isimler ise gelecek sezon kadroda pek fazla düşünülmeyen Diabate, Djaniny ve Ekuban oldu. Başka bir deyişle Trabzonspor, özellikle Ekuban ve Djaniny için iyi bir teklif gelirse bunu kesinlikle değerlendirecek. Öte yandan bu transferler gerçekleşmezse bordo mavili takım, elinde bulundurduğu tek yabancı futbolcu transfer etme hakkını forvet bölgesi için kullanacak. Önümüzdeki günlerde Trabzonspor’un bu yabancı sınırlaması konusunda ne gibi hamleler yapacağı daha da netleşmiş olacak.