Beşiktaş’ın Yeni Sezon Öncesi Son Kararları

Gelecek sezon için hazırlıklarına devam eden Beşiktaş’ta başkan Ahmet Nur Çebi, ilk olarak teknik direktör Sergen Yalçın ile henüz anlaşma sağlanamayan sözleşme konusunu çözmeye hazırlanıyor. Kontrat süresi ve maaş konusunda tam olarak anlaşamayan taraftaların, önümüzdeki günlerde resmi sözleşme imzalaması bekleniyor. Siyah beyazlılar daha sonra ise transfer çalışmalarına odaklanacak. Bilindiği üzere özellikle hücum hattına yoğunlaşacak olan Beşiktaş’ın hedefinde forvetin yanı sıra orta saha transferi de var.

Beşiktaş’ın Hedefi Sergi Darder

Geçtiğimiz haftalarda golcü futbolcu Kamerunlu Vincent Aboubakar ile yollarını ayıran Beşiktaş, orta saha transferi de yapmak istiyor. Bilindiği üzere yine geçtiğimiz haftalarda Salih Uçan ile 3 yıllık anlaşma sağlayan Beşiktaş, Adem Ljajic ile de yollarını ayırdıktan sonra bu bölgeye bir isim daha almayı düşünüyor.

Bu bağlamda siyah beyazlıların listesinde bulunan isimlerden birinin de Espanyol forması giyen Sergi Darder olduğu öğrenildi. Piyasa değeri 6 miyon euro olan 27 yaşındaki İspanyol futbolcu için Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın’da bu futbolcu için yeşil ışık yaktı. Bu yüzden siyah beyazlılar, Sergi Darder için 5 milyon euro’luk teklif yapmaya hazırlanıyor.

Sergi Darder’in Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2013 – 2014 sezonunda İspanya’nın Malaga takımında başlayan Sergi Darder, ilk sezonunda 26’sı ilk 11 olmak üzere 30 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda 2 gol atıp 2 de asist yaptı. Buradaki ikinci sezonunda ise 33’ü ilk 11 olmak üzere 36 maçta oynayan Sergi Darder, toplamda 4 gol attı. Daha sonra 2015 – 2016 sezonunda Fransa’nın Lyon takımına transfer olan Sergi Darder, buradaki ilk sezonunda ise 26’sı ilk 11 olmak üzere 35 maçta sahaya çıktı ve 3 gol atıp 1 de asist yaptı.

Lyon’daki ikinci sezonunda ise 25’i ilk 11 olmak üzere 35 maçta oynayan İspanyol futbolcu, toplamda 2 gol atıp 3 de asist yaptı. Atdından 2017 – 2018 sezonunda İspanya’nın Espanyol takımına transfer olan 27 yaşındaki futbolcu, burada ilk sezonunda 34’ü ilk 11 olmak üzere 41 maçta sahaya çıktı ve 1 gol atıp 2 de asist yaptı.

Sergi Darder, Espanyol’daki ikinci sezonunda ise 37’si ilk 11 olmak üzere 41 maçta oynadı ve 5 gol atıp 2 de asist yaptı. 27 yaşındaki İspanyol orta saha oyuncusu, Espanyol’daki üçüncü sezonunda ise 34’ü ilk 11 olmak üzere 44 maçta sahaya çıktı ve 3 gol atıp 3 de asist yaptı. Sergi Darder, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise Espanyol forması ile dördüncü sezonunda 35’i ilk 11 olmak üzere 41 maçta sahaya çıktı 6 gol atıp 3 de asist yaptı.