Trabzonspor Süper Lig’i İlk 4 Takım Arasında Bitirdi

Trabzonspor Süper Lig’i İlk 4 Takım Arasında Bitirdi

20 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda toplamış olduğu 71 puan ile ligi dördüncü sırada tamamlayan Trabzonspor, önümüzdeki sezon Avrpa Kupaları’nda mücadele etmeye hak kazandı. Hatırlanacağı üzere bordo mavili takım, geride bıraktığımız sezona Eddie Newton ile başlamıştı. Fakat İngiliz teknik adam, ligin ilk yedi haftasında oldukça başarısız sonuçlar alınca bordo mavili yönetim, Eddi Newton ile yollarını ayırdı. Bu durumdan bir hafta sonra ise Trabzonspor’da teknik direktörlük koltuğuna en son Beşiktaş’ı çalıştırmış olan tecrübeli

teknik adam Abdullah Avcı getirildi. u teknik adamın takımın başına geçmesinin ardından ise ligin alt sıralarında yer alan Trabzonpsor, Süper Lig’in üst sıralarına doğru yükselişe geçti. Sezon genelin toplamda 40 maça çıkan bordo mavili takım, bu maçlardan 19 galibiyet, 14 beraberlik ve 7 beraberlik aldı. Ayrıca bordo mavililier, bu 40 maçta toplamda 50 gol atarken; kalesinde ise 37 gol gördü. Öte yandan Trabzonspor’un sezonun genelindeki ideal kadrosu ise şöyle oldu: Uğurcan Çakır, Edgar Ie, Vitor Hugo, Kamil Ahmet, Marlon, Bakasetas, Lewis Baker, Nwakaeme, Yusuf Sarı ve Abdülkadir Ömür ve Ekuban.

Trabzonspor’un Yaptığı Transferler Puanına Nasıl Katkı Sağladı

Spor Toto Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunda Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından ligi dördüncü sırada tamamladı. Geride bırakğımız sezon öncesinde Afobe, Djaniny, Vitor Hugo ve Yunus Mallı gibi isimleri kadrosuna katan Trabzonspor, ara transfer döneminde de Bakasetas’ı kadrosuna katmıştı. Öte yandan bordo mavili takım, Manuel de Costa, Gaston Campi, Diabate, Jose Sosa ve Filip Novak gibi önemli futbolcular ile yollarını ayırdı.

Trabzonspor’da Gol İstatistiği İstediği Gibi Oldu Mu

Spor Toto Süper Lig’de ligi üst sıralarda bitirmeyi başaran Trabzonspor’un en golcü isimleri attığı 10 gol ile Ekuban, 8 gol ile Djaniny, 7 gol ile Nwakaeme, 6 gol Bakasetas ve 5 gol ile Afobe ön plana çıkan futbolcular oldu. Öte yandan yaptıkları asistler ile Trabzonspor’da 7 assit ile Nwakaeme, 4 asist ile Ekuban, 3 asist ile Baker, 3 asist ile Abdülkadir Ömür ve 2 asist ile Bakasetas, gollere katkı yapan diğer futbolcular oldular.