TRABZONSPOR’DA YENİ BİR TRANSFER ALARMI

Trabzonspor için devre arası transfer haberleri bir bir gündeme düşüyor. Devre arasına sayılı günler kala her takım için transfer dönemi resmi olarak başladı. Her gün yeni bir transfer haberi ve gündemi ile uyanıyoruz. Takımlar kendilerini güçlendirmek ve devre arasından sonra sezona kaldıkları yerden daha iyi başlamak için çalışmalarını titizlilikle yürütüyorlar.

Trabzonspor ekibi de bu kervana katılan takımlardan biri. Abdullah Avcı yönetimine daha bu sezon geçen ve en son oynanan Galatasaray derbisine kadar hiç mağlubiyet almayan bordo-mavililer başarılı bir grafik çiziyorlar. Bu grafiği daha da arttırmak liderlik yarışına tam olarak dahil olmak için devre arası transfer döneminde takımı güçlendirmek için ellerindeki tüm imkanları kullanacaklar.

YEDLİN’E TRANSFER TEKLİFİ

Abdullah Avcı takımını güçlendirmek ve lig sıralamasında üst sıralara taşımak için tüm enerjisini verdiği öğrencilerine transferler ile destek sağlamak istiyor. Avcı gözüne son olarak Newcastle United forması giyen ABD’li sağ bek DeAndre Yedlin‘i kestirdi. DeAndre Yedlin için görüşmeler başlatıldı ve süreç olarak ilk adım atılmış oldu.

Sezon sonunda serbest kalacak olan Yedlin için Trabzonspor ekibi hemen teklif sundu. Bu dönemki transferler ve transfer ihtimali olan kişileri Trabzonspor yönetimi Abdullah Avcı‘nın öneri ve isteğine göre şekillendiriyor. Ziraat Türkiye Kupası sıralama maçlarında Adanaspor’a yenilen ve kupa yarışından ayrılmak zorunda kalan Trabzonspor enerjisini ve çalışmalarını Süper Lig maratonuna harcıyor.

Trabzonspor Yedlin için sunduğu teklif sürecini ocak ayında tatlıya bağlayarak bitirmek istiyor. Takımında görmek istediği başarılı sağ bek oyuncusu için görüşme çalışmalarını başlatan Trabzonspor bunun için tüm şartları zorlayacak.

TRABZONSPOR BAŞARI İSTİYOR

Yedlin’in şu an içinde bulunduğu takım Newcastle United oyuncularını serbest bırakabileceklerini açıkladı. 27 yaşındaki sağ bek oyuncusu başarılı ve bir o kadar da takımların gözdesi. Sezon başında Beşiktaş transferi için de adı gündeme gelmişti.

Transfer dönemi özelinde teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu;

“Kadro mühendisliği ve sakatlıkların alternatifleriyle ilgili sorunlar var. Çünkü burası Trabzonspor, rekabet ortamı olmalı. Oyuncu kalitesinin daha yüksek rekabet ortamının daha fazla olması lazım. Onun için devre arası veya sezon sonu itibariyle bu yapılanmayı iyi değerlendirmek lazım” diyerek transfer döneminin önemine vurgu yaptı.