Abdullah Avcı Orta Sahadaki Zafiyeti Kapatmak İstiyor

Abdullah Avcı ve Trabzonspor Yönetiminin Transferde Önceliği Orta Saha

Süper Lig’in 15’inci haftasında oynanan Galatasaray karşılaşmasında Abdulkadir Ömür’ün yokluğunda Trabzonspor orta sahasının ligin güçlü ekipleri karşında zincirin en zayıf halkası olarak görüldüğü sorgu gerektirmeyen bir gerçekti.

Galatasaray mağlubiyetinin ardından mevcut kadroyu yeniden gözden geçiren Abdullah Avcı, yaptığı değerlendirmelerin ardından takımın en zayıf noktasının orta saha olduğuna kanaat getirdi.

Abdullah Avcı, bordo mavili ekibin başına geldiği 10 Kasım 2020’den bu yana kendi futbol felsefesini takıma yerleştirmeye çalışırken küçük dokunuşlarla takımı daha iyi hale getirdi. Abdullah Avcı ile yükselişe geçen Trabzonspor savunmadaki sıkıntı çözdü.

Abdullah Avcı savunmanın merkezindeki tandeme de takım savunması ile destek vererek ilk iki haftada buradaki problemi aştı. Hücum hattının üretici gücünden hali hazırda memnun olan tecrübeli hoca, en zayıf halka olan orta sahaya yoğunlaştı.

Yönetim ile sık sık görüşen Abdullah Avcı transferde de iplerini eline aldı. 5 Ocak 2021’de başlayacak olan ara transfer döneminde nokta atışlar yaparak takımını en iyi haline getirmek isteyen Abdullah Avcı, transferde önceliği orta sahaya verdi. Abdullah Avcı liderliğindeki Trabzonspor’un ilk hedefi ise “6 numara”.

Savunma hattından hücum futbolcularına ulaşan pas trafiğinde yaşanan sorunları bir an önce çözmek isteyen Abdullah Avcı’nın ilk hedefi oyunu geriden kurabilecek bir savunma yönü baskın orta saha oyuncusu. Merkez alandaki topu hücum oyuncularına geçirmekte zorluk yaşayan bordo mavili ekibin transferdeki bir diğer hedefi ise hücum yönü ağır basan bir orta saha oyuncusu olduğu belirtiliyor.

Bordo Mavili Ekibin Hedefinde Okay ve Berat Var

Transferdeki önceliği orta sahaya veren Trabzonspor’un gündeminde Okay Yokuşlu ve Gençlerbirliği’nin genç oyuncusu Berat Özdemir var. Fransız kulüplerinin adeta genç yetenek avcısı edasıyla gözünü ülkemize çevirdiği son dönemlerde 22 yaşındaki başarılı ön libero Berat Özdemir’in adı bir yandan Nantes ile anılıyor.

Trabzonspor yıldız adayı genç oyuncuyu kadrosuna katmak istiyorsa kesenin ağzını açmak zorunda kalacak zira Gençlerbirliği’nin 1998 doğumlu futbolcu için 5 milyon Euro bonservis bedeli istediği kulislerde konuşuluyor.

Eski Trabzonsporlu futbolcu Okay Yokuşlu’nun ise yuvaya dönmesi bekleniyor. La Liga ekiplerinden Celta Vigo’da görev yapan 26 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusunun kulübünde mutlu olmadığı iddia ediliyor. 6 milyon Euro’yu aşkın bonservis bedeli bulunan milli futbolcunun takıma kiralık olarak katılması gündemdeki sıcak yerini koruyor.