BELHANDA NİKAH TAZELEMEYE HAZIR

BELHANDA NİKAH TAZELEMEYE HAZIR

30 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’a geldiği günden beri inişli çıkışlı bir performans ortaya koyan faslı futbolcu Younes Belhanda, eleştirilerin de hep odağında olmuştu. Belhanda bu göz önünde olma durumunu hep kullandı.

Ancak sarı-kırmızılılarda 10 numarayı sırtına geçirdikten sonrasında iki şampiyonluk yaşayan bu sezon da tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in en mühim silahlarından kabul edilen tecrübeli orta sahayla şuanki koşullarda alternatifine zaman ya da para ayrılamama durumu olduğu için yeni sözleşme yapılmasına sıcak bakılıyor.

Galatasaray, Younes Belhanda ile sözleşme yenileme görüşmelere başladı. Kontratı sezon nihayetinde bitecek Faslı futbolcu ile hemen hemen orta yol bulundu. 30 yaşındaki futbolcunun meydana getirilen toplantıda Galatasaray’da kalmak istediğini Galatasaray yönetimine bahsettiği belirtildi.

Yıllık 3 milyon 350 bin euro ücret alan faslı orta saha oyuncusu Younes Belhanda’nın, aldığı maaş üzerinde indirim yapılabileceğine bu duruma hazır olduğu vurgu yapıldı. Yönetim, teknik direktör Fatih Terim ile yapacağı görüşmeden sonrasında Belhanda mevzusundaki kararını verecek.

Temmuz 2017’de Türkiye macerasına başlamış olan Belhanda, başarıya ulaşmış bir sezon geçiriyor. Bu sezon bütün kulvarlarda 14 karşılaşmaya çıkan tecrübeli oyuncu, 4 gol ve 1 asistlik performansıyla takıma katkıda bulundu. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da toplamda 117 maça çıkan faslı ortasaha oyuncusu Younes Belhanda, 18 gol atıp, 24 de gol pası verdi.

HEP ELEŞTİRİLEN İSİMDİ

Sarı Kırmızılılara geldiğinden beri inişli çıkışlı bir grafik çizen Younes Belhanda, eleştirilerin de hep odağında olmuştu. Ancak sarı-kırmızılılarda 10 numarayı sırtına geçirdikten sonrasında iki şampiyonluk yaşayan bu sürem da Fatih Terim’in en mühim silahlarından kabul edilen tecrübeli orta sahayla mevcut şartlarda yerinin dolması zor olduğu için yeni sözleşme yapılmasına sıcak bakılıyor.

BELHANDA KALMAK İSTİYOR

Süper Lig kapsamında yapılan derbi mücadelesinde Trabzonspor’u 2-0 yenik eden Galatasaray’da Younes Belhanda, maç nihayetinde açıklamalar yaptı. Mücadeleyi değerlendiren Belhanda, “Burası oynaması zor bir deplasman. Burada dördüncü kere oynuyorum, ilk kez kazandık.” dedi. Sezon nihayetinde sözleşmesinin bitecek olması ile alakalı da konuşan Belhanda, “Galatasaray’da kalmayı fazlaca isterim fakat bu benim elimde olan bir şey değil. İlerleyen zamanlarda nasıl sonuçlanacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.