Max Kruse, Fenerbahçe ile Anlaştı

Fenerbahçe Kulübünden geçtiğimiz sezon olaylı bir şekilde takımdan ayrılan ve kulüp ile mahkemelik olan Max Kruse  ile tazminat konusunda anlaşıldığı duyuruldu. Resmi web sitesinden yapılan açıklamada, “İki taraf arasındaki hukuki süreç sulhen sonuçlandırılmıştır” şeklinde ifade edildi.

Dava süreci sonunda sonuçlanan olay her iki tarafa da büyük bir rahatlık verdi.

Max Kruse’ye Başarılar

Fenerbahçe Kulübü, geçen sezon sözleşmesini feshederek takımdan ayrılan Max Kruse hakkında resmi siteden bir açıklama yayınlandı ve açıklamada tarafların anlaşmaya vardığı duyuruldu. Sarı lacivertli takım ile Alman futbolcu tazminat konusunda anlaştı. Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada,

”Kulübümüzle eski oyuncumuz Max Kruse arasında bir süredir gündemde olan ve üzerine gerçek dışı çeşitli spekülasyonlar üretilen hukuki süreç, yapılan görüşmeler sonucunda bugün itibariyle sulhen sonuçlandırılmıştır.

Max Kruse’ye bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileriz.

Camiamız ve kamuoyundan pek çok konuda yaratılan muhtelif spekülatif gündemlere itibar etmemelerini, Kulübümüzün resmi açıklamalarını beklemelerini bir kez daha rica ederiz.” Açıklaması yapılmıştır.

Kruse’nin avukatı Sami Dinç konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Müvekkilimiz Futbolcu Max Kruse ile eski kulübü Fenerbahçe Futbol A.Ş. arasında FIFA Uyuşmazlık Çözüm Dairesi’ne de taşınmış olan ihtilafın her iki tarafın uzlaşmacı ve iyi niyetli girişimleri neticesinde sulhen çözümlenmiş bulunduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

İhtilafın sonlandırılması için Fenerbahçe Futbol A.Ş. yöneticilerinin gösterdiği özveriye teşekkür eder, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’ nin başarılı bir sezon geçirmesini dileriz” ifadelerini kullandı

Ülkesine Geri Döndü

Corona virüs salgını nedeni ile lige verilen pandemi arasında Fenerbahçeli futbolcu Max Kruse sözleşmesini tek taraflı olarak fesih ederek ülkesine geri dönmüştü. Sarı lacivertli yönetimin sunduğu teklifide kabul etmeyen Max Kruse, ihtarname çekerek 3 aylık alacaklarının ödenmesini talep ederek taraflar arasındaki konu FIFA’ya taşındı.

Alman futbolcu, 7.5 milyon Euro açtıktan sonra Union Berlin’e transfer oldu. Karşı atağa geçen Fenerbahçe Kulübü ise yaşanan süreçte zararının giderilmesi için Kruse’ye 18 milyon Euro dava açmıştı. Alman basını Max Kruse’nin davayı kazandığını öne sürmüştü. Daha sonra olayın böyle olmadığı anlaşıldı ve tarafların anlaşmaya vardığı açıklanmıştır.