Tranzonspor’da Transfer Planları Hızlanmaya Çalışıyor

Tranzonspor’da Transfer Planları Hızlanmaya Çalışıyor

26 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig ekibi Trabzonspor’da yeni sezon için transfer çalışmaları kapsamında dikkat çekiçi gelişmelerin yaşandığı ve bu konu ile alakalı bordo mavililerin gündemin yer alan Milli futbolcu Umut Meraş ile ilgili transfer anlamında bir sıkıntı yaşandığı öğrenildi. Gelen son bilgilere göre Umut Meraş’ın Trabzonspor’dan talep ettiği senelik ücretin fazla olması sebebiyle transfer görüşmelerinin şimdilik dondurulduğu belirtildi.

Özellikle Spor Toto Süper Lig’in yeni sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan yeni 8 + 6 yabancı kuralı nedeniyle Trabzonspor özellikle sol bek mevkisi için oyuncu transferinde problemler ile karşılaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda bir başka Karadeniz ekibi olan Çaykur Rizespor forması giyen İsmail Köybaşı’yı transfer eden bordo mavili takım, buna rağmen bu mevkiye bir başka futbolcu ile daha takviye yapmak istiyor.

Trabzonspor ve Umut Meraş Görüşmesi

Trabzonspor’da sol bek mevkisi için şu anda en büyük aday Milli futbolcu Umut Meraş olarak görülüyor. Fakat oyuncunun transfer görüşmelerinde sergilemiş olduğu tavır işleri zorlaştırsa bile ilerleyen günlerde bu transferin olumlu mu yoksa olumsuz mu sonuçlanacağı büyük merak konusu olmuş durumda.

Bilindiği üzere Trabzonspor, Umut Meraş’ın kulübü ile olumlu görüşmeler yaptı. Fakat Milli futbolcunun talep ettiği senelik ücret yüzünden transfer şimdilik olumlu sonuçlanamadı. Öte yandan sol bek futbolcu, A Millii Futbol Takımı’nda sergilediği futbol ile beğeni kazanması, İsmail Köybaşı transferine rağmen Umut Meraş transferinden vazgeçilmemesi bu oyuncunun gerçekten takımda görülmesi isteniyor.

Bu yüzden bordo mavili takım, önümüzdeki sezona şampiyonluk parolası ile başlamak adına hem Umut Meraş transferini olumlu sonuçlardırmaya hem de takımdaki takviye gereken diğer bölgeler için çalışmaya devam edecek.

Umut Meraş’ın Sezon Performansı

Trabzzonspor’un transfer listesinde yer alan Umut Meraş, 2014 – 2015 sezonunda başladığı kariyerinde sırasıyla Boluspor, Bursa ve Le Havre gibi takımlarda forma giydi. Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda Le Havre takımında ikinci sezonunu geçiren 25 yaşındaki Milli futbolcu, toplamda 31 maçta sahaya çıkarak 1 gol ve 1 asiste imza attı.