Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda ve Ziraat Türkiye Kupası’nda almış olduğu kupalarda futbolcular ve teknik direktör Sergen Yalçın kadar payı olan bir diğer isim ise başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi oldu.

Bilindiği üzere siyah beyazlılarda başkanlık görevini yürüten başkan Ahmet Nur Çebi, zaman zaman spor kamuoyu tarafından ve siyah beyazlı renklere gönül veren taraftarlar tarafından eleştirilse bile sezon genelinde takımına sahip çıkması ve sürekli takımına bir şeyler katmak istemesi ile ön plana çıkan isimlerden oldu.

Ahmet Nur Çebi Değerlendirmesi

Beşiktaş’ın 2020 – 2021 sezonunu 2 kupa ile kapatmasında pay sahibi olan başkan Ahmet Nur Çebi’nin en önemli işlerinden biri şüphesiz Sergen Yalçın’ı teknik direktörlük görevine getirmesi oldu. Siyah beyazlıların efsanesini tekrardan Beşiktaş ile buluşturan başkan Ahmet Nur Çebi, tecrübeli teknik adama yarım sezon hazırlanması için de süre tanıdı.

Yani 2019 – 2020 sezonunun devre arasında göreve gelen Sergen Yalçın’a takımı tanıması ve eksiklikleri belirlemesi için zaman tanıyan siyah beyazlıları başkanı, buna rağmen Beşiktaş şampiyonluğu 7 puan ile Medipol Başakşehir’e kaptırmıştı.

Fakat geçen sezon için teknik direktör Sergen Yalçın ile birçok çalışmayı beraber yürüten, tecrübeli teknik adamın raporları ve görüşleri doğrultusunda transfer çalışmalarını yöneten başkan Ahmet Nur Çebi, belli bir ölçüde teknik direktör Sergen Yalçın’ın isteklerini yerine getirmişti. Tüm bunların yanı sıra başkan Ahmet Nur Çebi, yeni tip koronavirüs hastalığına yakalanmasına ve hastalığı süresince de Beşiktaş’ın işleri ve problemleri ile ilgilenmesi ile siyah beyazlıları her zaman ön planda tuttuğunu herkese göstermişti.

En Önemli Hatası Abdullah Avcı Oldu

Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi, çok fazla eleştirilen başkanlardan biri olmadı. Fakat buna rağmen taraftarların sitem ettiği en büyük konu eski teknik direktör Abdullah Avcı’nın takımdan göndeirliş şekli oldu.

Bilindiği üzere siyah beyazlılar ile yollarını ayırdıktan sonra belli bir süre yorumculuk yapan Abdullah Avcı, geçen sezonun birkaç haftasından sonra Trabzonspor ile anlaşmıştı. Buna rağmen alacakları için Beşiktaş’ı mahkemeye veren ve kazanan Abdullah Avcı’ya yüklü miktarda tazminat ödenmesi siyah beyazlı taraftarların başkan Ahmet Nur Çebi’yi eleştirmesine sebep olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir