Trabzonspor’da Avcı Yönetimi Artılar ve Eksiler

Trabzonspor’da Avcı Yönetimi Artılar ve Eksiler

12 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda verilen milli araya 18 puan ile ikinci olarak giren Bordo Mavili ekip, şampiyonluk sınırlarını zorluyor. Trabzonspor ile liderlik koltuğundaki Sarı Lacivertli takım arasında sadece 1 puan fark var. Fırtına oyuncuları, son senelerdeki en iyi performansını teknik direktörü Abdullah Avcı gözetiminde sergiliyor.

Taraftarlar, alınan bu sonuçlardan son derece memnun ve bu sezon şampiyonluk sevinci yaşamak istiyorlar. Karadeniz devinin yeşil sahada teknik direktörü Abdullah Avcı ile birlikte elde ettiği artılar ve eksiler neler? İşte Avcı yönetimindeki Trabzonspor’a dair kritik değerlendirmeler…

Bordo Mavili ekip, geçen sene Süper Lig 2020 – 2021 sezonunda teknik hocası Eddie Newton ile birlikte mücadele etmişti. Fakat ligde hedeflenen seviyeye ulaşılamamasının ardından Trabzonspor yönetimi çalıştırıcısı olarak Abdullah Avcı ile anlaşma sağladı.

Sporseverlerin de gözünden kaçmayacak şekilde Fırtına ekibi, Avcı gözetiminde yeşil sahadaki başarısını arttırdı. Bu sezonun başında da şimdiye kadarki en iyi performanslarından birini sergileyen Karadeniz devi, 2. sırada konumlanmış durumda.

8 Maçta 18 Puan Topladı

Trabzonspor, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda 8 maç boyunca mücadele etti. 8 haftanın ardından Trabzonspor ekibi totalde 18 puana ulaştı. Aynı zamanda Karadeniz devi, milli araya dek yenilmezlik serisini de sürdürdü. Fırtına oyuncuları, hücum konusunda son derece başarılı. Savunma mevkiinden gelen top, direkt olarak takımın en güvenilir isimlerine temas ediyor.

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın dizilimine karar verdiği sporcular, yeşil sahada çok sayıda görevi üstlenebilecek yetenekteler. Bu durum da Trabzonspor için büyük bir artı.

Bordo Mavili oyunculardan Djaniny, Cornelius, Hamsik, Nwakaeme ve Bakasetas gibi ön plana çıkan futbolcular kaliteli bir takım oyununu ortaya koyuyor. Aynı zamanda ön beşli olarak da tabir edilen bu sporcuların yaş ortalaması da yerinde. Rakip takım, beş güçlü isim karşısında düşük tempolu kalıyor.

Trabzonspor Yeşil Sahada Aktif

Karadeniz devi, yeşil sahada aktif bir oyun sergilemekten geri kalmıyor. Bakasetas ve Hamsik, maç süresince boşlukları en iyi değerlendiren takım arkadaşlarına her iki ayakları ile de isabetli şutlar atabiliyor. Özellikle Hamsik, alışkanlıkları sayesinde sol koridordan da ilerleme gücüne sahip. Böylelikle Fırtına sol bek eksikliğini hissetmiyor.

Kanat oyuncularından Nwakaeme, çizgiye yakın oynasa dahi takımın yüksek gol ve asist üreten isimleri arasında yer alıyor. Nwakaeme de sol hattındaki başarısı ile buradaki bek oyuncusuna destek sağlıyor. Djaniny, Fırtına’da boşlukları en iyi değerlendiren isimlerden biri. Aynı zamanda Trabzonspor’un takım olarak eksiklikleri de bulunuyor.

Orta saha profilleri başı çekiyor. Bu noktadaki Bordo Mavililer fazla iddialı olmamalarının yanı sıra defansif yükü taşıma konusunda da yetenekli değiller. Beklendiği şekilde Karadeniz devi, klasik tipte bir 6 numaraya da sahip değil.