Lyon’dan Galatasaray’a Kerem Aktürkoğlu İçin Teklif

Posted by

Süper Lig’in ve Avrupa arenasının göz dolduran başarılı Galatasaray formalısı Kerem Aktürkoğlu’nun yükselişi devam ediyor. Sezona olaylı bir başlangıcı olan ve Marcao skandalı ile gündeme gelen Aktürkoğlu, önce hem bu skandaldan sıyrılmış hem de takıma kazandırdığı gol sesleriyle ön plana çıkmıştı.

Bunun yanı sıra Galatasaray’ın zafer seslerinde önemli payı olan oyuncunun, Avrupa arenasında da gösterdiği performanslar alkışlanmış ve büyük övgü toplamıştı. Sezon içindeki başarılı performansını devam ettiren oyuncu bu yolla birçok yerli ve yabancı takımın ilgisini çekmeye başlamış ve birçok takımdan da teklif almasa kaçınılmaz olmuştu.

Aynı zamanda A Milli Futbol Takımı’mızda da formasını terleten isim, son olarak Norveç ile olan mücadeleye çıkmış ve bu mücadelede takımımızın tek gol sevincinin mimarı olmuştu. Bu başarının ise birçok takım tarafından fark edilmesi gecikmedi ve henüz sezon devam ederken Aktürkoğlu için teklifler gelmeye başladı. Özellikle Aktürkoğlu’nun da Galatasaray ile yolları ayırmak istemesi yavaş yavaş ayrılığın kesinleşmesine sebep oldu.

Bundan dolayıdır ki Sarı Kırmızılı yönetimin Aktürkoğlu’nun takımdan ayrılması ihtimaline karşılık yeni bir isim arama çabası da buradan geldi.

Fransa’nın Lyon Ekibi Norveç Maçında Kerem Aktürkoğlu İçin…

Son yıllardaki yükselişi şaşkınlık yaratan ve hayranlık uyandıran Kerem Aktürkoğlu, 3. Lig takımlarından A Milli Futbol Takımı’na uzanan bir kariyer şekli ile övgü toplamaya devam ediyor. Özellikle A Milli Futbol Takımı’mızın son Norveç mücadelesinde gelen tek golün sahibi olması, bir an da tüm Avrupa ekiplerinin dikkatini çekti. Özellikle maçı canlı olarak izleyen Lyon ekibi…

Fransa’nın en önemli takımları arasında yer alan Lyon ekibi, canlı olarak izlediği maç sonrası başarılı oyuncu Kerem Aktürkoğlu’na teklif yapmaya karar verdi. Oyuncunun da takımdan ayrılmaya istekli olması diğer takımları da harekete geçirirken Lyon ekibinin önce davranıp teklifini yapacağı ifade edildi.

Bu noktada genç kanat oyuncusu için takımların sınırlarını zorlayacakları düşünülürken Galatasaray’ın nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Hem maddi olarak nasıl bir rota izleyeceği hem de Aktürkoğlu için düşünülen isimlerden hangisi ile el sıkışılacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

8-10 Milyon Arası Gözden Çıkarıldı

Son Norveç karşılaşmasında Kerem Aktürkoğlu’nu gözden kaçırmayan ve teklif yapmaya hazırlanan Fransa’nın önde gelen ekiplerinden Lyon ekibi, şimdiden çıtasını çıkaracağını işaret etti.

Başarılı kanat oyuncusu için 8-10 milyon Euro gibi yüksek bir rakamı gözden çıkarması beklenen Lyon ekibine karşılık Galatasaray’ın yeni bir sözleşme imzalattırma hedefi içinde olduğu ifade edildi. Yeni sözleşme ile serbest kalma bedelini 15 milyon Euro yapılması gündeme gelirken Aktürkoğlu’nun süreci nasıl ilerleteceği merak ediliyor.

Sürecin netleşmesi için Ocak ayı beklenirken Lyon ekibinin teklifi yapmak için Ocak ayını beklemeyeceği ve Aktürkoğlu için ısrarcı olacağı düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir