Kerem Aktürkoğlu Yeni Sözleşmede Anlaşamadı

Kerem Aktürkoğlu Yeni Sözleşmede Anlaşamadı

11 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray forması ile gösterdiği performansla milli takıma seçilen, günden güne gelişim göstererek Avrupa kulüplerinin radarına giren Kerem Aktürkoğlu, yönetim ile yeni sözleşme konusunda anlaşamadı.

Yeni sözleşme için genç oyuncunun menajeri ile masaya oturan Sarı kırmızılı yönetim, maaş ve bonuslar konusunda anlaşma sağlamıştı. Yönetimin daha sonra Sözleşmeye Serbest kalma maddesi koymak istemesi bu anlaşmayı bozdu.

Serbest Kalma Maddesi İşi Bozdu

Geçen sezon Galatasaray formasıyla sonradan oyuna girip takımına şampiyonluk yolunda önemli katkılar yapan Kerem Aktürkoğlu, bu sezon ilk 11’de yer almaya başladı. Fatih Terim ile önemli gelişme kaydeden Genç oyuncu sezon sonunda Euro 2020 kadrosuna seçilerek ilk kez milli takıma davet aldı.

Yeni sezonda yerli kuralıyla birlikte kendini ilk 11’de bulan Milli oyuncu, sezona iyi bir giriş yapsada son maçlarda yoğun tempoyu kaldıramadı ve inişli çıkışlı bir performans sergiledi. Sarı kırmızılı yönetim kısa sürede gelişim gösteren genç oyuncunun maaşına zam yapmak istedi.

Kerem’in Menajeriyle masaya oturan Sarı kırmızılı yönetim, maaş ve bonuslarda anlaşma sağlasa da yönetimin sonradan sözleşmeye serbest kalma maddesi eklemek istemesi krize sebep oldu.

Avrupa Kulüpleri Peşinde

Sarı kırmızılı yönetim, yıllık 900 bin lira kazanan genç oyuncunun maaşını 7 milyon liraya çıkarılması konusunda Kerem’in Menajeri Erkut Söğüt ile anlaştı. Eklenen bonuslarla birlikte 9 milyon liraya çıkacak olan miktar konusunda iki taraf anlaşma sağladı. Sarı kırmızılı yönetimin daha sonra sözleşmeye 15 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi eklemek istedi ancak Menajer Erkut Söğüt bu teklife sıcak bakmadı. Kerem’in Menajeri, Avrupa planları olan genç oyuncu için bu miktarı yüksek buldu ve anlaşma sağlamamadı.

 Marcao ile problem yaşadıktan sonra performansı dalgalanan genç oyuncu, tartışmaları beraberinde getirdi. Bunun üzerine yeni sözleşme konusunda anlaşamayan Genç oyuncu, yeni bir tartışma konusunu da beraberinde getirdi.

Kısa sürede gösterdiği gelişim ile Avrupa kulüplerini peşine takan Milli oyuncu, Almanya ve Fransa takımları başta olmak üzere birçok kulübün listesinde yer alıyor. Sarı kırmızılı yönetim ise 23 yaşındaki futbolcuyu 10 milyon Euro’nun altında bırakmayı düşünmüyor.