Trabzonspor’un Fenerbahçe Maçı Planları

Trabzonspor’un Fenerbahçe Maçı Planları

11 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Lige verilen milli arayla birlikte oyuncular bir nebze nefes alma fırsatı bulurken, teknik direktörler ve ekipleri bir sonraki maçta galibiyete giden yolun planlarını yapıyorlar.

Zirvedeki Fenerbahçe’nin bir sıra gerisinde olan ve rakibini yenerek liderlik koltuğuna oturmak isteyen Abdullah Avcı ile ekibinin 9. Haftada oynanacak maçta oyuncularına verdiği talimatlar da yavaş yavaş belirginleşmeye başladı.

Hamsik ve Bakasetas Liderlik Edecek

Takıma katıldıkları anlardan itibaren direkt katkı vermeyi başaran Trabzonspor’un iki orta sahası Hamsik ve Bakasetas bu maçta da Abdullah Avcı’nın sahadaki liderleri olacaklar. Oyunu yönlendirme, tempoyu belirleme, takımı galibiyete taşıma gibi konularda ligin en üst düzey oyuncularından olan ikili, Fenerbahçe karşısında çıkılacak maçta en güvenilen isimler olmaya devam edecekler.

Sezon başından beri Trabzonspor’un skoruna yaptığı katkıyla iyice öne çıkan Bakasetas’ın Fenerbahçe kalesine daha da yakın oynaması bekleniyor. Tam yetki ve sorumluluğu şimdiden alan Yunan oyuncu, çektiği düzgün şutlarla Fenerbahçe kalesini de yoklayacak.

İkinci topları toplama ve top dağıtımını yapma konusunda görevlendirilen Hamsik ise bu maçta Fenerbahçe’nin yaptığı baskının kırılmasında önemli rol oynayacak. Slovak orta saha, attığı uzun toplarla da kanattaki oyuncuları defans arkasına kaçırma konusunda kilit bir rol oynayabilir.

Cornelius ile Nwakaeme Yıpratacak

Ligin teke tek adam geçmede en maharetli oyuncularından birisi kuşkusuz Anthony Nwakaeme. Bu rolüyle Trabzonlu taraftarların en gözde oyuncularından biri olan Nwakaeme, Fenerbahçe karşısında Trabzonspor’un gol umutlarından birisi olacak. Bakasetas ve Hamsik liderliğindeki orta sahadan atılacak toplarla birebir pozisyonlar yakalamayı hedefleyen Nwakaeme’nin üçlü savunmanın arkasına sarkmasının da etkili olacağı düşünülüyor.

Son maçlarda takıma daha da alıştığına dair bir görüntü sergileyen Andreas Cornelius ise Fenerbahçe’nin kule stoperi Kim-Min Jae ile eşleşerek hava toplarında hakimiyet sağlamak ve takım arkadaşlarının hücuma yerleşmesi için pas istasyonu olmak üzerine görevlendirilmiş durumda.

Sahaya çıkan tüm oyuncularından tek bir vücutmuş gibi oynamasını bekleyen Abdullah Avcı, takım savunmasında ve hücumda mümkün olduğunca fazla oyuncuyla mücadele verilmesini istiyor.

Fenerbahçe’nin ileri alandaki presini takımı daraltarak ve kompakt bir görüntü sergilemek isteyen Trabzonspor’un Fenerbahçe maçına yönelik bu planı 17 Ekim 2021 saat 19.00’da Şenol Güneş Stadı’nda test edilecek.