KEREM AKTÜRKOĞLU FUTBOLUYLA GÖZ DOLDURUYOR

KEREM AKTÜRKOĞLU FUTBOLUYLA GÖZ DOLDURUYOR

1 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020’nin Eylül ayında Galatasaray’la 4 yıllık sözleşme imzalayan Kerem Aktürkoğlu, gösterdiği performansla öne çıkmaya devam ediyor. Hem ailesini hem de altyapısında forma giydiği Hisareynspor’u gururlandıran başarılı oyuncu, sergilediği oyun tarzıyla fazlasıyla gelecek vaat etmekte.

Galatasaray’la 2020 Eylül’ünde 4 yıllık bir anlaşma imzalayan 22 yaşındaki oyuncu Kerem Aktürkoğlu, son zamanlarda attığı gollerle ve sergilediği futbolla fazlasıyla adından söz ettirmeye başladı. Aktürkoğlu, Gölcükspor altyapısından 2013 yılında Hisareynspor’a geçti ve burada yeteneğiyle ön plana çıkarak Süper Lig takımlarının dikkatini çekmeyi başardı.

Hisareynspor’dan Medipol Başakşehir’e transfer olan genç oyuncu, daha sonra Bodrumspor, Karacabey Belediyespor ve Anagold 24 Erzincanspor’da top koşturdu. 24 Erzincanspor’dan Galatasaray’a transfer olduktan sonra futbolunda başarılı bir ivme yakalayan Aktürkoğlu, hem ailesini ve hem de altyapısında forma giydiği Hisareynspor’u mutlu etmeyi başardı.

Kerem Aktürkoğlu’nun babası Ömer Faruk Aktürkoğlu, oğluyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kerem’in maçını izlerken dışardan sakin gözüktüğü için eleştiri aldığını dile getirdi. Baba Aktürkoğlu eleştirilerle ilgili verdiği cevapta, dışardan sakin gözüktüğünü ancak içindeki duyguları tarif etmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Ömer Faruk Aktürkoğlu ayrıca şu anda büyük bir gurur yaşadığını, Kerem’in geçen sene salgın nedeniyle maçlara ara verilmesinden sonra evlerinin altındaki spor salonunda çalışmaya devam ettiğini, çalışmadan bu işin olmadığını, normal çalışan bir insanın normal bir futbolcu olacağını ancak çok çalışanın çok iyi bir futbolcu olacağını sözlerine ekledi.

Kerem Aktürköğlu’nun şu anki performansının çok daha iyi bir seviyeye geleceğini dile getiren Baba Aktürkoğlu, 22 yaşındaki genç oyuncunun yetenek, fizik ve kas yapısını bildiğini söyleyerek, Kerem’in biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

GALATASARAY’IN GÜZEL BİR ÇALIŞMA PROGRAMI VAR

Ömer Faruk Aktürkoğlu açıklamalarına Galatasaray’ın güzel bir çalışma programının olduğunu, Kerem’in bu doğrultuda çalışmaya devam ettiğini, oğlunun Galatasaray’da başarılı olmak istediğini, Galatasaray’ın bu sene şampiyon olacağına inandığını ve Kerem’in Galatasaray’da daha iyi bir ivme yakaladıktan sonra yurt dışına gitmeyi planladığını ekledi.

KEREM KOCAELİ’NİN GURUR KAYNAĞI

Kocaeli 1. Amatör Küme’de mücadele etmeye devam eden Hisareynspor’un Genel Koordinatörü Muammer Akçay da Kerem Aktürkoğlu hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Akçay, Kerem’in şu anda Kocaeli’nin gurur kaynağı olduğunu, ilerleyen zamanlarda da Türkiye’nin gurur kaynağı olacağına inandığını, Kerem’in özel bir futbolcu olduğunu, ilerleyen yıllarda emeklerinin karşılığı olarak Türkiye’yi iyi yerlerde temsil edeceğini düşündüğünü ve Hisareynspor’un kulüp olarak amacının Türk futboluna oyuncu yetiştirmek olduğunu belirtti.