Teknik Direktör Vitor Pereira’nın Attila Szalai Kararsızlığı

Teknik Direktör Vitor Pereira’nın Attila Szalai Kararsızlığı

23 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı Lacivertli kulübün teknik direktörü Vitor Pereira 2020’den beri Kanarya’da forma giyen Attila Szalai’nin muhakkak kadroda kalması taraftarı. Fenerbahçe yönetimi de bu konuda Portekizli hoca ile aynı fikirde ancak gelen transfer teklifi akılları karıştırdı. Şu an için hedefte 23 yaşındaki stoperi takımda tutmak olsa da Aston Villa tarafından yapılan teklif tam 15 milyon Pound!

Fenerbahçe yönetimi, Macar futbolcu Attila Szalai’nin en az 1 sezon daha takımda kalmasını istiyordu. Ancak İngiliz 1. Lig ekiplerinden Aston Villa’nın başarılı oyuncu için tam 15 milyon Pound (176 milyon TL) tutarında bir teklifte bulunması işleri değiştirdi. Teknik adam Vitor Pereira, mutlaka Çubuklu forma giymeye devam etmesini istediği genç yetenek için ne kadar vereceği konusunda kararsız.

Avrupa Takımları İlgili

Attila Szalai ile geçtiğimiz sezonlardan beri Avrupa takımları ilgileniyordu. Özellikle EURO 2020’nin ardından bu ilgiler resmiyete dökülerek çok sayıda fiyat teklifi sunuldu. 1,92 boyundaki deneyimli stoperin, Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışında rol üstlenmesi düşünülüyordu. Ancak Premier Lig takımından gelen teklif tüm dengeleri değiştirebilir.

Sol ayağını kullanan Macar futbolcu, 18 Ocak 2021 tarihinde imza atmıştı. Başarılı oyuncunun mukavele bitiş tarihi ise 30 Haziran 2025. 23 yaşındaki sporcu stoper mevkiine ek olarak sol bekte de son derece başarılı.

Attila Szalai, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin en önde gelen ekibi Apollon Limassol ekibinden Fenerbahçe’ye senelik 800 bin ücret ve 2 milyon Euro bonservis karşılığında gelmişti. Deneyimli Macar futbolcu daha önce Mezőkövesd Zsóry FC, SK Rapid Wien II, AKA Rapid Wien U18 & U16 & U15 ve Kubala Akadémia’da da forma giydi.

Fenerbahçe Maddi Sıkıntılardan Mustarip

Sarı Lacivertli yönetim bir süredir maddi sıkıntılardan dolayı problemler yaşıyordu. Bu nedenle Aston Villa’dan gelen 15 milyon Pound (176 milyon TL) tutarındaki teklif, yönetimin elini büyük ölçüde rahatlatarak ekonomik sıkıntılara bir son verebilir. Öte yandan Portekizli çalıştırıcı başta olmak üzere yönetim, 1 sezon daha Attila Szalai’nin takımda oynaması konusunda ısrarcıydı. Başarılı Macar stoperin durumunun ne olacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.