Süper Lig Takımları’nın Kadro Değerleri

Süper Lig Takımları’nın Kadro Değerleri

29 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunun bitmesi ile birlikte takımlar yaz transfer sezonundaki çalışmalarına başladı. Yeni sezon için takımlarına takviye yapmak isteyen takımlar, eksikliklerine harekete geçmeye başladılar. Bu süreçte ise futbolcuların ve buna bağlı olarak takımların güncel piyasa değerleri ve kadro değerleri zaman zaman arttı, zaman zaman ise azaldı.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un Kadro Değerleri

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunun tamamlanmasının ardından birçok takım gibi özellikle 4 büyüklerin yapacağı transferler büyük merak konusu oldu. Gelecek sezon için hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, yaz transfer sezonunda birkaç futbolcu ile anlaşma sağladı.

Son yapılan transferler de göz önünde bulundurulduğunda kadrosuna Bruno Peres, Gervinho, Marek Hamsik ve Fode Koita gibi isimleri katan Trabzonspor’un güncel kadro değeri 86.95 milyon Euro oldu. Sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve kiralık oyuncununlarının çoğunun takımdan ayrılan Beşiktaş ise şimdiye kadar Salih Uçan, Mehmet Topal ve Kenan Karaman gibi oyuncuları takımına kattı.

Böylece siyah beyazlıların güncel kadro değeri 87.25 milyon Euro oldu. Transferin sessiz takımlarından Fenerbahçe ise Serdar Dursun ve Stevan Caulker transferlerine imza attı. Sarı lacivertlilerin güncel kadro değeri ise 96.23 milyon Euro oldu.

Süper Lig takımları arasında kadro değeri en yüksek olan takım ise yaz transfer sezonunda şimdiye kadar Aytaç Kara, Alpaslan Öztürk ve Barış Alper Yılmaz gibi futbolcuları renklerine bağlayan Galatasaray oldu. Sarı kırmızılıların güncel kadro değeri 99.03 milyon Euro’ya ulaştı.

Süper Lig’deki Diğer Takımların Kadro Değerleri

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un dışında kalan diğer Spor Toto Süper Lig takımlarının da kadro değerleri belli oldu. Yapılan son güncellemeler neticesinde takımların güncel piyasa değerleri şöyle oldu: Medipol Başakşehir 65.48 milyon Euro, Aytemiz Alanyaspor 40.63 milyon Euro, Kasımpaşa 35.90 milyon Euro, Göztepe 32 milyon Euro, Atakaş Hatayspor 30.15 milyon Euro, Fatih Karagümrük 29.10 milyon Euro, Çaykur Rizespor 28.30 milyon Euro değerinde.