Fenerbahçe’de Kadro Planlamasında Sorun Yabancı Oyuncular

Fenerbahçe’de yeni sezonun hazırlıkları uygulanan kamp programı çerçevesinde devam ediyor. Teknik direktör Vitor Pereira hem antrenmanlarda hem de yapılan hazırlık maçlarında oyuncularının performanlarını analiz ediyor ve son durumları hakkında karar vermeye çalışıyor. Bilindiği üzere 3 – 4 – 3 sistemini uygulamaya çalışan Portekizli teknik adam, bu doğrultuda en ideal kadroyu kurmaya çalışıyor.

Bütün oyunlar ile özel olarak ilgilenen 52 yaşındaki çalıştırıcı, kimlerin takımda kalacağına ve kimlerin takımdan gönderileceğine karar vermeye çalışıyor. Gelen son bilgilere göre teknik direktör Vitor Pereira, takımdaki oyuncuların son durumları ile ilgili kararı vermek üzere olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe’de Durumu Belirsiz Olan Futbolcular

Fenerbahçe’de geçen sezon büyük umutlarla transfer edilen Mbawana Samatta, beklentilerin oldukça altında kalmıştı. Kendisinden bekleneni veremeyen Tanzanyalı forvetin durumu ise belirsizliğini koruyor.

Fakat teklif gelmesi halinde gönderilecek ve yeni sezonda kadroda olmayacak. Savunma hattında oynayan Marcel Tisserand ise durumu belirsiz olan bir diğer futbolcu. 3’lü savunmada forma şansı bulması zor görünen stoper ile ilgili net bir karar verilmeye çalışılıyor. Öte yandan geçen sezon başında Trabzonspor’dan transfer edilen Filip Novak’ın da gelecek sezon takımda olup olmayacağı henüz belli değil. Caner Erkin’den formayı kapamayan Novak için önümüzdeki günlerde son karar verilecek.

Son olarak geçen sezon İtalya Serie A’da Genoa takımında kiralık oynayan Miha Zajc, kamp programında ve hazırlık maçlarında gösterdiği iyi performans ile kafaları karıştırdı. Portekizli teknik adam, bu futbolcu ile ilgili de son kararını ilerleyen günlerde verecek.

Takımda Kalacak ve Gidecek Futbolcular Belli Oldu

Gelecek sezon için hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe’de teknik direktör bazı futbolcular ile ilgili kesin kararını verdi. Buna göre, sarı lacivertlilerde önümüzdeki sezon Attila Szalai, Steven Caulker, Luis Gustavo, Jose Sosa, Dimitrios Pelkas, Bright Osayi Samuel ve Enner Valencia kesin olarak takımda kalacak olan yabancı futbolcular oldu.

Öte yandan Portekizli teknik adam, Mame Thiam, Kemal Ademi, Zanka, Mauricio Lemos, Diego Perotti ve Nabil Dirar gibi yabancı futbolcuların ise kesin olarak takımdan gönderilmesine karar verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir