Siyah Beyazlılar Cyle Larin’i Kaybetmek İstemiyor

Posted by

Dış transferde oldukça hareketli günler geçiren Beşiktaş, iç transfer için birçok oyuncu ile görüşmelere başladı. Siyah beyazlı yönetim, geçen sezon takımın en golcü ismi Cyle Larin ile sözleşme tazelemek istiyor.

Transfer sezonunu bir savunma oyuncusu ile kapatmak isteyen Beşiktaş, iç transfer transferde de girişimlerini hızlandırdı. Yaz transfer döneminde hücum hattına yıldız isimlerle takviye yaparak kadrosunu Şampiyonlar Ligi için hazırlayan Siyah beyazlılar, geçen sezona damga vuran golcü oyuncu Cyle Larin ile sözleşmesini uzatmak istiyor. Kanadalı golcü, Siyah beyazlılarda sözleşmesinin son senesine girmesi sebebiyle Siyah beyazlı yönetimi harekete geçirdi.

Larin’in Maaşına Zam Yapılacak

Daha önce yaz aylarında Kanadalı oyuncu için görüşme gerçekleştiren Siyah beyazlılar, oyuncunun menajerinden ve kendisinden bir cevap alamamıştı. Geçen sezonun devre arasında Avrupa’daki takımların radarına giren Kanadalı yıldız için çift haneli teklifler konuşulmaya başlanmıştı. Avrupadan birkaç kulübün Larin için Siyah beyazlı ekibe, çift haneli teklifler yapsada Siyah beyazlı yönetim bu rakamları yeterli bulmadığı için teklifleri reddetmişti.

Yönetim, Kanadalı oyuncu ile Ocak ayı transfer dönemi gelmeden önce sözleşmesini yenilemek istiyor. 26 yaşındaki oyuncu Ocak ayına kadar Siyah beyazlı kulüp ile sözleşme yenilemezse başka kulüplerle görüşme hakkına sahip olacak. Siyah beyazlı yönetim, yıllık 1.7 milyon Euro kazanan golcü oyuncu, maaşına 300 bin Euro zam yaparak senelik 2 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme teklif edecek

Milli Takım ve Beşiktaş Performansı.

Kanadalı yıldız oyuncu, Milli takım performansıyla birçok Yıldız golcüyü geride bıraktı. 2021 yılında Kanada Milli takımıyla 11 maça çıkan 26 yaşındaki golcü, 12 gol atma başarısı göstererek adından söz ettirmeyi başardı. Böylece 2021 yılında Kanada Milli takımının en çok gol atan oyuncusu oldu.

2017-18 sezonunda genç yetenek olarak takıma katılan Kanadalı golcü, o sezon çıktığı 4 maçta 4 gol atma başarısı göstererek taraftarın geleceğe umutla baktığı oyunculardan birisi olmuştu. 2018-19 sezonuna istediği gibi bir başlangıç yapamayan Larin, o sezon siyah beyazlı formayla 22 maça çıkıp 4 gol atmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.