Beşiktaş Oğuzhan Özyakup’ın Sözleşmesini Feshedebilir

Beşiktaş Oğuzhan Özyakup’ın Sözleşmesini Feshedebilir

9 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


Son dakika Kara Kartal haberi… Süper Lig 2020 – 2021 sezonunda şampiyon olarak kupayı kaldırmaya hak kazanan Beşiktaş, bu sezonun ilk üç maçında galibiyet serisini bozdu ve şu an totalde 7 puana sahip. Geçtiğimiz günlerde yapılan Pjanic transferinin etkisinin büyük olabileceği konuşuluyor. Siyah Beyazlı yönetim, yaptığı transfer sonucu takımdan ayrılacak isimler konusunda teknik direktör Sergen Yalçın ile istişare halinde. Deneyimli çalıştırıcı, Oğuzhan Özyakup’u ilk 11’de düşünmüyor. Demir Grup Sivasspor da 28 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu ile ilgileniyordu ancak henüz herhangi bir teklif yapılmış değil. Beşiktaş, 1,80 metre boyundaki sporcuyu transfer edemediği takdirde sözleşmesini feshetmeyi planlıyor.


1 Senelik Daha Sözleşmesi Var


Oğuzhan Özyakup, 1 Temmuz 2012’den beri Siyah Beyazlı forma giyiyor ve mukavele bitiş tarihi 30 Haziran 2022. Henüz 1 sene daha takımda kalabilecek olan merkez orta saha oyuncusu, teknik direktör Sergen Yalçın’ın planında kendisine yer bulamadı. 28 yaşındaki sporcunun Kara Kartal ile yoluna devam edip edilmeyeceği merak ediliyor. Ara transfer dönemi de dahil olmak üzere yıldız futbolcuları transfer eden Beşiktaş’ın ilk 11’de Oğuzhan’a yer verme ihtimali düşük görünüyor.


Kendisine Yeni Bir Takım Arıyor


Oğuzhan Özyakup da Beşiktaş’ın bu tutumunun ardından diğer takımlardan gelecek tekliflere sıcak bakıyor. 1,80 metre boyundaki oyuncu için talip olan tek ekip Demir Grup Sivasspor oldu. Hollanda asıllı deneyimli futbolcu, henüz nihai kararını verebilmiş değil.
Sağ ayağını hakim olarak kullanan Oğuzhan Özyakup’un güncel piyasa değeri yaklaşık olarak 1,8 milyon Euro. Siyah beyazlı oyuncunun transferi hakkında neticenin birkaç gün içinde netleşmesi bekleniyor. 28 yaşındaki deneyimli sporcu, bir dönem Kara Kartal’da yıldız gibi parlayıp A Milli Takım’a kadar yükselmişti. Beşiktaş taraftarları, Hollanda asıllı başarılı futbolcunun o günlerini özlemle anıyor.
Teknik direktör Sergen Yalçın ve Kara Kartal yönetimi, gerçekleştirdikleri toplantının ardından Oğuzhan Özyakup’a bir sene daha maaş vererek mali yükünü arttırmak istemiyor. Bu nedenle Beşiktaş, merkez orta saha oyuncusunun sözleşmesini feshederek yollarını yakın zamanda ayırabilir.