Kara Kartal Kolombiyalı Golcünün Pesinde

Kara Kartal Kolombiyalı Golcünün Pesinde

10 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


Siyah beyazlı takım transfer de dur durak bilmeden devam ediyorlar. Son olarak Barcelona’ dan kadrolarına kattıkları 31 yaşındaki Miralem Pjanic ile dünya gündemine düşen siyah beyazlılar transfere devam ediyorlar.
Siyah beyazlı takımda gündeme gelen Kolombiyalı golcü oyuncu 25 yaşındaki Alfredo Morelos.


Hem Kanat Hem Forvet Oynaya Biliyor


Siyah beyazlı takım kadrosuna kattığı Alex Teixeira, Michy Batshuayi ve Miralem Pjanic’i ile ses getiren kara kartal transfere doymuş gibi değiller.


Siyah beyazlı takım Glasgow Rangers’ dan ayrılmayı kafasın koyan oyuncu için Kolombiyalı golcü için İskoç ekibi ile görüşmelere başlayan yönetim kısa sürede bu transferin netlik kazanması bekleniyor.


Beşiktaş da kadrosunda şuanda forvet mevkii için Batshuayi, C. Larin, Kenan Karaman ve Güven Yalçın’ı bulunduran siyah-beyazlı takım gözünü İskoç ekibi Glasgow Rangers ‘ ın golcüsü 25 yaşındaki Alfredo Morelos’ a dikmiş durumdalar.


Kanatlarda da oynaya bilen oyuncu siyah beyazlı takımda forvet sayısının fazla olması ile o bölgede düşünülmeyecektir.


Kolombiyalı Oyuncu Gol Yollarında Oldukça Etkili


25 yaşındaki golcü oyuncu Rusya ‘ dan bir çok takımın takibinde olduğu özellikle de Zenit St. Petersburg’un da Kolombiyalı golcünün pesinde olduğu Avrupa da ise transfer sezonunun bitmiş olması nedeni ile de oyuncunun hedefinde Rusya veya Türkiye olduğu söyleniyor.


25 yaşındaki oyuncunun kulübü Glasgow Rangers oyuncusunu kolay kolay bırakmak istemiyor. Kulübün kiralık formülüne sıcak bakmadığı için satın almak isteyen takımlara ise en az 15 Milyon Euro bonservis bedeli talep ettiği söyleniyor.

Kolombiyalı golcü istatistik olarak da takımına gol katkısı olarak takımı G. Rangers ile 189 toplam maça çıkan golcü oyuncu 97 defa fileleri havalandırmayı başaran 25 yaşındaki Santrafor 44 defa da asist yaparak toplama 141 gole direk katkı sağlamış oldu.


Bu sezon ise takımı G. Rangers da ilk 4 hafta da 3 kez saha da olan oyuncu bu üç karşılaşmada ise 1 gol ve 1 asist ile performans sergiledi.
Gol yollarında özellikle ceza sahsı içerisinde oldukça etkili bir bitirici olan Alfredo Morelos gideceği takımda rakipleri için baş edilmesi zor bir golcü olacaktır.