Pereira’dan 5 İsme Veto

Geçen sezonu üçüncülük ile sonlandıran sarı lacivertli takım, gelecek sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Uzun bir bekleyişin ardından teknik direktör olan Vitor Pereira ile birlikte Fenerbahçe’de transfer çalışmalarına ağırlık verildi. Portekizli teknik adamın verdiği isimler doğrultusunda gerçekleştirilen transfer görüşmelerinin yanı sıra ekip Topuk Yaylası’nda kamp yapıyor. Vitor Pereira, Slovenya’da gerçekleşecek ikinci kamptan önce 5 ismi takımdan yollamak istiyor.

Kanarya’da Gündem

2020-2021 sezonunu üçüncü olarak bitiren Fenerbahçe, gelecek sezona güçlü bir kadro ile başlamak istiyor. Ali Koç geçen ay tekrar başkan koltuğuna oturdu. Bu gelişmenin ardından, eski teknik direktörlerden Vitor Pereira ile anlaşma sağlandı. Tecrübeli teknik direktör Fener’in başına geçince transfer çalışmalarına hız verildi.

Fenerbahçe, geçen günlerde Paulinho ile el sıkıştığını duyurmuştu. Bunun yanı sıra Ukraynalı yıldız futbolcu Andriy Yarmolenko ile de görüşmelerin sürdüğü aktarıldı. Sarı lacivertli takım, başarılı iki futbolcu transferi ile güzel bir çıkış yapmak istiyor.

Yeni golcü hedefi ile Nantes’ta forma giyen Jean-Kevin Augustin gündeme alınmıştı. Oyuncunun transferi konusunda henüz bir gelişme yaşanmadı. İki takım arasında diyaloglar devam ediyor.

Bu süreçte ekip Düzde’ki Topuk Yaylası’nda kampa gitti. 22 Temmuz’a kadar sürecek kampın ardından Slovenya’da ikinci kamp gerçekleştirilecek.

Slovenya’da gerçekleştirilecek kamptan önce tecrübeli teknik direktör Vitor Pereira 5 isim ile yollarını ayırma kararı aldı.

İşte O 5 İsim

Fenerbahçe, Topuk Yaylası’ndaki hazırlık kampını Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde sürdürüyor. İkinci kampın Slovenya’da olması kararlaştırıldı.

İkinci kampa gitmeden önce Vitor Pereira takım ile ilgili kararını verdi. Topuk Yaylası’ndaki gelişmelere göre kararını veren tecrübeli teknik direktör 5 ismin biletini kesti.

Buna göre başarılı hoca, Zanka, Lemos, Zajc, Dirar ve Perotti ile yollarını ayırıyor. Bu isimlere ek olarak Tisserand’ın durumu belirsizliğini devam ettiriyor. Pereira’nın kararı doğrultusunda Perotti’ye kendine yeni sezon başlamadan yeni bir takım bulması söylendi. Bu ihtimale karşın 11 numara Sinan Gümüş’e verildi.

Fener’den 3 Hazırlık Maçı

Fenerbahçe, Topuk Yaylası’nda gerçekleşen kampta Romanya 2. Ligi ekiplerinden Csikszereda ile kozlarını paylaştı. Darı lacivertli takım, Serdar Aziz’in ve Sinan Gümüş’ün kaydettiği goller ile rakibini 2-0 mağlup etti.

Slovenya’da gerçekleşecek kampta 3 hazırlık maçı daha oynanacak. Bu doğrultuda 24 Temmuz saat 18.00’de Udinese, 27 Temmuz 18.00’de Tabir Sezana ve 30 Temmuz 17.00’de Al Ahli ile maçlar gerçekleştirilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir