Galatasaray’ın Kasasına 10 Milyon Dolar

Galatasaray’dan gelen son dakika haberi heyecanlandırdı. Socios.com platformuna Eylül 2019 tarihinde katılan Sarı Kırmızılılar’a 10 milyon dolarlık müjde! Transfer görüşmelerini devam ettiren Aslan, kasasına gelecek bu para ile rahatlayacak.

Galatasaray, 2019 senesinin eylül ayında Socios.com platformuna dahil olmuştu. Eğlence ve spor dünyasının kripto para birimi Chiliz ($CHZ) tarafından yaratılan Socios.com, aynı zamanda dünya genelindeki ilk taraftar ödül ve oylama platformu mottosu ile yola çıktı. Oluşumun amacı, küresel çapta bir taraftar topluluğu meydana getirmek.

Sarı Kırmızılı takım, ağustos ayının 1. haftası itibari ile 10 milyon dolarlık ödeme alacak. Gelecek bu para, yönetimin elini büyük ölçüde rahatlatacak. Başkan Burak Elmas liderliğindeki Aslan yönetimi, teknik direktör Fatih Terim de başta olmak üzere gelecek bu yüklü miktarda paranın transfer için kullanılmasında hemfikir. Bu sayede Sarı Kırmızılı kadro güçlendirilerek önümüzdeki sezon için şampiyon olması hedefleniyor. Başarılı teknik adam Fatih Terim, yapılan bu yatırımdan fazlası ile memnun görünüyor.

3 Milyon Dolar Ön Ödeme

Cimbom, alınan duyumlara göre şimdilik ön ödeme olarak 3 milyon Dolar aldı. Sarı Kırmızılı kulüp, Fan Token’i $GAL sayesinde ciddi bir gelir elde edeceğe benziyor. Galatasaray’ın kripto para birimi olan $GAL, şimdiye dek en düşük olarak ₺94.59 değerini alırken en yüksek olarak da ₺129.56 değerini aldı.

Şu an için Galatasaray Fan Token’inin hacim değeri ₺394,656,964 iken piyasa değeri ₺405,751,852. Cimbom’un taraftar kripto birimi 3,507,572.00 GAL gibi büyük bir dolaşım arzına sahip. Aslan, bu sayede 1 buçuk yılda toplam 13 milyon Dolar kazanmış olacak. Sarı Kırmızılı yönetim, bu şekilde bir hayli kar edecek.

Transfer İşlemleri Tamamlanacak

Galatasaray, eline geçen bu para ile transfer işlemlerini tamamlamayı planlıyor. Başkan Burak Elmas, şimdiden kolları sıvadı. Kasaya giren nakit 10 milyon Dolar bu sayede tüm Sarı Kırmızılı camianın yüzünü güldürdü.

Galatasaray Fan Token’i Türkiye dışında en çok Polonya, Fransa, Japonya, İtalya ve Almanya’dan talep gördü. Aslan, böylelikle futbol kulübünü globalleşme konusunda desteklemekten memnun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir