PEREIRA DÖNEMİ

Portekizli teknik direktör, takımda çok fazla yetenekli orta saha oyuncusu olduğunu ve bu oyuncuların hepsinden bir arada faydalanmak için üçlü savunma oynatmak istediğini, eldeki savunma oyuncularının da bu sisteme uygun olduğunu yönetime iletti. Pereira, yıldız oyuncu Mesut Özil’in de üçlü savunmada maksimum faydayı verebileceğini düşünüyor.

Pereira, takımdaki oyunculara hazırlık kampı boyunca kafasındaki sistemi ezberletmek istediğini, bu yüzden de önemli takımlarla hazırlık maçı yapılmasını istediğini yönetime iletti.

Pereira, hücum hattında ise esnek bir yapı kurmayı hedefliyor. İki santrafor ve tek santraforlu yapıları kullanmayı düşünen Pereira, iki santrafor kullanması halinde Enner Valencia’yı, tek santrafor kullanması halinde Mesut Özil’in yanında İrfan Can Kahveci ve Dimitrios Pelkas’ı kullanmayı planlıyor.

FENERBAHÇE’DE YENİ DÖNEM NASIL

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de yeni dönem oldukça iyi başladı ve şu ana kadar da iyi gidiyor. Sarı lacivertli takımda Vitor Pereira dönemi hızlı ve atik bir şekilde başladı. Takımın dinamiğini ve takımın ruhunu anlayan bir teknik direktör ile birlikte Fenerbahçe ağustos ayında başlayacak olan yeni sezonda şampiyon olmayı hedefliyor.

Ali Koç ikinci 3 yılına başladı ve bu ikinci 3 yılında takımı ile beraber, teknik direktörü ile beraber ve taraftarlarıyla beraber şampiyonluğu kazanmak, elde etmek istiyor. Bunun içinde elinden geleni yapacak olan Ali Koç yeni teknik direktörüne çok güveniyor ve transferler için kesenin ağzını açmış durumda.

FENERBAHÇE’DE YENİ YÜZLER YAKINDA

Sarı kanarya Fenerbahçe’de yeni isimler ve yeni yüzler çok yakında takımda yerini alacak. Özellikle yabancı transfer konusunda atağa kalkan Fenerbahçe teknik direktörlerinin verdiği liste doğrultusunda hareket ediyorlar.

Vitor Pereira’nın çalışma şekli ve disiplini oldukça farklı bu yüzden de kendi takımında bu disipline uyacak oyuncuları dahil etmenin peşinde. Hedefleri şampiyonluk olan bir takımın başına gelen Pereira oyuncu seçimlerini de şampiyonluk yolu için en titiz bir şekilde seçiyor.

Fenerbahçe’nin hedefi mutlak bir şampiyonluk bu yüzden de bu şampiyonluğu bir sene daha ertelemeyi hiç kimse istemiyor. Hem teknik ekip hem oyuncular hem de başkan Ali Koç şampiyonluk için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir