Kanarya’da Yeni Dönem

Yeni sezon için transfer süreçlerini titizlikle yürüten Fenerbahçe’de tecrübeli çalıştıcı Vitor Pereira ile yeni bir dönem başlıyor. Güçlü bir kadro kurmak için çok dikkatli davranan sarı lacivertli takım, Topuk Yaylası’nda kamp yaparken Romanya’nın 2. Ligi ekiplerinden Csikszereda’yı 2-0 mağlup etti.

Slovenya’da da 3 hazırlık maçı yapmayı hedefleyen Kanarya Fenerbahçe yeni sezonda da iddialı bir çıkış yapacak. Bunun için başarılı teknik direktör yeni bir sistem uygulayacak.

Kanarya’da Gündem

Fenerbahçe, gelecek sezon mutlak galibiyeti hedefliyor ve bunun için de sezona güçlü bir kadro ile başlamak istiyor. Ali Koç’un yeniden başkan olması ile birlikte Vitor Pereira’nın takımın hocası olması takımda yeni bir dönemin başlayacağına işaret etti.

Geçtiğimiz günlerde Paulinho ile el sıkışan Fenerbahçe, Ukraynalı futbolcu Andriy Yarmolenko ile de anlaşarak çifte bombayı patlatmaya hazırlanıyor. Vedat Muriç için Lasio ile görüşmelerin yavaşladığı kaydedildi. Muriç’e alternatif olarak Trabzonspor’un da talip olduğu Adreas Cornelius için harekete geçildi.

Yoğun transfer çalışmalarının yanı sıra takım Topuk Yaylası’nda kampa gitti. 22 Temmuz’a kadar sürecek kampta Romanya’nın 2. Ligi ekiplerinden Csikszereda ile hazırlık maçı yapıldı. Sinan Gümüş ile Serdar Aziz’in kaydettiği goller sayesinde rakip takım 2-0 mağlup edildi.

Slovenya’da gerçekleştirilecek ikinci kamptan önce tecrübeli teknik direktör Vitor Pereira 5 isim (Zanka, Lemos, Zajc, Dirar ve Perotti) ile yollarını ayırma kararını açıkladı. Slovenya’da da 3 hazırlık maçı yapılacak.

Transfer çalışmaları ile hazırlık maçlarının devam ettiği takımda Vitor Pereira yeni bir sistem uygulayacak.

Yeni Dönemdeki Detaylar

Tecrübeli teknik direktör defansın üçlü yapılmasına karar verdi. Yeni sezona kadar sahadaki dizilimi oturtmayı hedefleyen Pereira, detaylar hakkında bilgi verdi.

Orta sahadaki dörtlü dizilimde kenarlardaki beklerin hücüm etmesini planlayan Portekizli çalıştırıcı, bu amaçla Caner Erkin, Nazım Sangare ve Bright Osayi Samuel’i kullanmaya karar verdi.

Vitor Pereira’nın sistemine göre ileri uçtaki 3 oyuncunun farklı dizilimlerde top koşturabilecek.

Takımın mevcut durumunu göz önünde bulundurarak sistemin esnek olması beklenirken rakibe göre de dinamik bir dizilim kurulacak.

Mesut Özil’in ise bu sistemde çok büyük rol alması bekleniyor. En uç ikili de ise Enner Valencia’nın görev alması öngörülüyor.

Takımda eğer santrfor tek olursa İrfan Can Kahveci ve Dimitris Pelkas’ın Mesut Özil’in yanında olması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir