ONYEKURU İLE YOLLAR YİNE AYRILDI

Başkanlık seçimi sürecinin devam ettiği sarı kırmızılı takımda gelecek sezon için kadro oluşturma çalışmaları devam ediyor. Sezon ortası kiralanarak gelen Henry Onyekuru ile yollar bir kez daha ayrıldı. Futbolcunun satın alma opsiyonunu elinde bulunduran takım Onyekuru ile devam etmeme kararı aldı.

Geçtiğimiz sezonu ikinci sırada tamamlayan Galatasaray’da 19 Haziran Cumartesi günü başkanlık seçimi yapılacak. Mevcut başkan Mustafa Cengiz’in aday olmadığı seçimin şimdiye kadar açıklanan adayları şöyle: İbrahim Özdemir, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan.

Takımda aynı zamanda teknik direktör heyecanı yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon kulüp ile anlaşması biten Fatih Terim kulübün sitesinde hala teknik direktör olarak görünüyor. Ancak Cengiz, başkan olduğu süre boyunca başarılı teknik adam ile tekrar sözleşme imzalamayacağını belirtmişti. Bu süreçte tecrübeli hoca sessizliğini korurken başkan adayları Terim’in takıma geri dönmesi konusunda çoktan anlaşmaya vardı.

Başkanlık seçiminden sonra hocanın tekrar teknik direktör olması bekleniyor. Seçimden sonra Terim’in öncülüğünde kadro oluşturma çalışmaları önem kazanacak.

Galatasaray’ın borcu dudak uçuklattı

Öte yandan Galatasaray’da Mayıs ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Başkan adaylığını açıklayan isimler de Türk Telekom Stadyumu’ndaki toplantıya katıldı.

Divan kurulunda konuşulan konulardan biri de takımın geçmiş dönem icraatlarıydı. Mevcut yönetim 3 buçuk yıllık icraatlarını üyelerle paylaştı. Başkan yardımcısı Kaan Kançal, 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren takımın borcunun 2 milyar 162 milyon lira olduğunu aktardı.

Satın alma opsiyonu kullanılmadı

Başkanlık seçimi ve teknik direktör anlaşma süreçlerinin devam ettiği köklü takımda bir yandan da transfer çalışmaları devam ediyor.

3 kere kiralanan ve takımda forma giyen Nijeryalı oyuncu Henry Onyekuru ile yollar ayrıldı. En son geçen sezon ortası kiralanan 24 yaşındaki oyuncunun 11 Haziran’a kadar satın alma opsiyonu bulunuyordu. Ancak yönetim bu opsiyonu kullanmadı ve genç futbolcu, kulübü Monaco’ya dönmüş oldu.

Yetenekli oyuncu sezon ortasından beri 14 maçta forma giyerek 5 kez gol attı ve 4 kere de gol pası verdi. Toplamda 71 kere sahalarda boy gösteren futbolcu toplamda 22 kez fileleri sarstı ve 12 asist yaptı.

Yeni yönetim başarılı futbolcuyu kadroya dahil etmek isterse Fransız kulübü ile tekrar masaya oturacak. Onyekuru için Yunanistan temsilcisi Olimpiakos’un da devrede olduğu aktarıldı.