Oğuzhan İle İlginç İddia

Oğuzhan İle İlginç İddia

10 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ın mali sorunlarının üstesinden gelebilmek adına girdiği “Feda” sürecinde kadroya katılan ve yaklaşık 10 seneye yakın bir süredir Siyah Beyazlı takımın formasını giyen Oğuzhan Özyakup, Beşiktaş taraftarının en çok tartıştığı isimlerden birisi.

Beşiktaş’ın Şenol Güneş yönetiminde üst üste iki şampiyonluk kazandığı dönemde gösterdiği performansla şampiyonluklara büyük katkıda bulunan Oğuzhan, bu dönemden sonra performansında gerileme yaşamış ve bu durum bazı taraftarlar tarafından ayrılığın gerektiğine dair yorumların yapılmasına neden olmuştu.

Sergen Yalçın döneminde de iyi bir performans gösteremeyen Oğuzhan’ın Beşiktaş’ın bu sezon kötü performanslar sergilediği maçlarda neden dakika dahi alamadığı sorgulanırken, basında yer alan haberler Beşiktaş taraftarını üzecek cinsten.

Oğuzhan Tartıştı, Formayı Kaybetti

Geçtiğimiz sezon iki kupayla taraftarlarını mutlu etmeyi başaran Beşiktaş, bu sezon ise büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren ve Şampiyonlar Ligi Grup Aşamasını puansız kapatan Beşiktaş, Süper Lig’de 16’ıncı hafta öncesinde lider Trabzonspor’un 19 puan gerisinde yer alıyor.

Bu kötü performansın sebepleri ile alakalı birçok eleştiri ve birçok öneri ortaya atılırken, Beşiktaş’ta hemen hemen herkesin formsuz olduğu ve orta sahada yaratıcılığın bu kadar düştüğü bir dönemde takımın en yaratıcı oyuncularından Oğuzhan Özyakup’un neden dakika dahi alamadığı da merak konusu.

Konuyla alakalı basına yansıyan son iddialar, Oğuzhan ile alakalı bu oynatmama kararının oyuncunun aynı zamanda teknik direktör Sergen Yalçın’ın kardeşi olan antrenör Gürsoy Yalçın ile tartıştığı ve bu nedenle kesik yediği yönünde.

Oldukça uzun zamandır sıkıntılı günler geçiren ve çözüm arayışında olan Beşiktaş’ta bu iddianın varlığı da harap olan taraftarı daha da üta bu iddianın varlığı da harap olan taraftarı daha da üzecek.

Başakşehir Sezon Sonu Oğuzhan’ı İsteyebilir

Oğuzhan’ın Beşiktaş’taki durumuyla alakalı ortaya atılan bu iddiaların doğruluğu henüz net değil ancak Beşiktaş’ın oyuncuyla alakalı tasarrufu da pek olumlu değil gibi. Sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek olan yetenekli oyuncu konusunda herhangi bir adım atmayan Beşiktaş’ta bu durum Oğuzhan’ın sezon sonu takımdan ayrılacağına dair yorumlara neden olurken, Emre Belözoğlu ile çok iyi bir grafik çizen Başakşehir’in de Beşiktaş’ın 29 yaşındaki oyuncusuyla ilgilendiği iddia ediliyordu.

8 Aralık Çarşamba günü TRT SPOR’a açıklamalar yapan Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, Oğuzhan ile ilgili şu an bir girişimlerinin olmadığını ancak sezon sonu bu konuyu düşünebileceklerini ifade ederek, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan yetenekli orta sahanın transferine yeşil ışık yaktı.

Beşiktaş’taki performansı daima tartışmalara neden olan ve gün geçtikçe geriye giden performansı nedeniyle eleştirilere maruz kalan Oğuzhan’ın geleceği bu anlamda belirsizliğini koruyor.

Beşiktaş ile çıktığı 301 resmi maçta 35 gol ve 61 asist yapma başarısı gösteren Oğuzhan, 2012/2013 sezonunda Arsenal altyapısından 500 bin Euro bonservis bedeli ödenerek Beşiktaş kadrosuna katılmıştı.