BEŞİKTAŞ’TA SERGEN YALÇIN DÖNEMİ BİTTİ

BEŞİKTAŞ’TA SERGEN YALÇIN DÖNEMİ BİTTİ

10 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in gündemine bugün, 9 Aralık Perşembe günü bomba etkisi yaratacak bir haber düştü. Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın istifa ettiğini açıkladı. Teknik direktör Sergen Yalçın kötü gidişattan dolayı her maç sonrası üzüntülerini ve sıkıntılarını dile getiriyordu.

Bugün, 9 Aralık Perşembe günü itibariyle Sergen Yalçın artık Beşiktaş’ın teknik direktörü değil. Kartal Beşiktaş’ta geçen sezon çok başarılı bir performans sergileyen Sergen Yalçın bu sezon bir türlü ritmini bulamadı ve başarısız oldu. Şu an Spor Toto Süper Lig’de 21 puanla 9. sırada olan Beşiktaş liderlik koltuğundan oldukça uzakta yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak Beşiktaş bu sezon ülkemizi Şampiyonlar Ligi‘nde temsil etti. Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda başarılı bir performans sergilemekten çok uzak olan Beşiktaş bu durumdan dolayı da oldukça eleştiri yağmuruna tutuldu.

BEŞİKTAŞ’TA SERGEN YALÇIN OLMADAN NELER OLACAK

Spor Toto Süper Lig’in 16. haftasına girmeden Sergen Yalçın Beşiktaş‘ta yer aldığı teknik direktörlük görevinden istifa etti. Bu durum kamuoyunda adeta bir bomba etkisi yarattı. Hem taraftarlar hem de oyuncular bu kararı beklemiyordu. Taraftarlar Sergen Yalçın dön etiketleri ile sosyal medyada oldukça yüksek sayıda paylaşımlar yaptılar.

Hem Spor Toto Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısız performanstan dolayı Beşiktaş oldukça eleştiriliyordu. Oyuncuların isteksiz oynaması, Sergen Yalçın’ın kararları da eleştirilince Sergen Yalçın Borissa Dortmunt maçı sonrasında istifasını Ahmet Nur Çebi’ye iletti.

Maçların ardından açıklamalarında oldukça mutsuz olan Sergen Yalçın bir yere kadar kendi sorumluluğunu alacağını ve bir noktada oyuncularının isteksizliğinden dolayı dem vurdu. Beşiktaş bundan sonra nasıl bir yol izleyecek, yeni teknik direktör kim olacak, adaylar arasından yerli ya da yabancı bir teknik hoca tercihi mi yapılacak şimdiden merak ediliyor.

Geçen sezonun 2 kupasını birden kazanan Beşiktaş bu sezon tüm başarısını bir kenara bırakarak sezona başladı. Mağlubiyetler, deplasmanda yenilmeler, oyuncuların isteksizliği ve bitmek bilmeyen sakatlıklar… Aslında beşiktaş’ın morallerinin bozuk olmasının etkenleri daha sezon başından bu yana devam ediyordu.

SERGEN YALÇIN YERİNE ADAYLAR KİMLER

Kartal Beşiktaş’ta hızlı bir şekilde teknik direktör arayışına girildi. Yerli adaylarda tanıdık isim ve simalar dikkat çekiyor. Taraftar Sergen Yalçın’ın yerine alternatif bir isim istemiyor aksine Sergen Yalçın‘ın geri gelmesini istiyor. Fakat Sergen Yalçın’ın kararı net. Samet Aybaba, Şenol Güneş gibi isimler Beşiktaş için teknik direktör adayları arasında yer alıyor.

Başarılı bir sezon geçirmek isteyen Beşiktaş’ta yeni hoca kim olacak, bu yeni teknik hoca ile beraber kalan haftalarda başarı ve artan bir grafik sağlanacak mı çok merak ediliyor. Beşiktaş şu an 21 puanla 9. sırada yer alıyor ve liderlik yarışından çok uzak kaldı. Bu durumu Beşiktaş yönetimi acilen düzeltmek istiyor.