Ljajic Beşiktaş’tan Ayrılıyor

Ljajic Beşiktaş’tan Ayrılıyor

10 Aralık 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2018/2019 sezonunda Torino’dan kiralanan ve o sezon gösterdiği performansla Beşiktaş taraftarının gönlünü kazanan Adem Ljajic, bir sonraki sezon 6 milyon 500 bin Euro bonservis ödenerek Beşiktaş’ın oyuncusu olmuştu.

Siyah Beyazlılarda zaman zaman iyi performans göstermesine rağmen bir türlü yüksek maaşının karşılığı bir performans gösteremeyen ve psikolojik olarak yaşadığı sıkıntılar nedeniyle gözden düşen Ljajic, kadro dışı bırakılmıştı.

Halen kadro dışı olan ve çalışmalarına takımdan ayrı devam eden Sırp oyuncuyla ilgili basına yansıyan son iddialar, İtalya Serie A temsilcisi Salernitana’nın Ljajic’i istediği yönünde.

Ljajic’e İtalyan Talip

2018/2019 sezonundan bu yana formasını giydiği Beşiktaş’ta aldığı yüksek maaş nedeniyle sorgulanan ve sert eleştirilere maruz kalan Adem Ljajic, geçtiğimiz sezon Sergen Yalçın tarafından zaman zaman görevlendirilmiş ancak oynadığı maçlarda gösterdiği kötü performans nedeniyle iyice gözden düşmüştü.

Teknik direktör Yalçın’ın basına yaptığı açıklamalarda birçok kez bireysel olarak da toplantı yaptığını ancak bir türlü geri dönüş alamadığını ifade ettiği Ljajic, bu sezonun başında kadro dışı bırakılmıştı. Yaz transfer döneminde kendisiyle ilgilenen takımların tekliflerini değerlendirmeyen, Beşiktaş’tan aldığı yüksek maaş nedeniyle başka takımların teklifini kabul etmeyen 30 yaşındaki oyuncu bu tutumu nedeniyle Beşiktaş yönetimi tarafından veto almış ve takımdan ayrı kalmıştı.

Ara transfer döneminin yaklaşmasıyla birlikte yüksek maaş almasına rağmen kadro dışı olan Ljajic, Lens, Douglas gibi oyuncularla tekrar görüşen ve kendilerine kulüp bulmalarını isteyen Beşiktaş’a Ljajic’ten bir iyi bir kötü haber geldi. İddialara göre Serie A’ya bu sezon yükselen ve Franck Ribery’i kadrosuna katarak basının gündemine girmeyi başaran İtalyan temsilcisi Salernitana Ljajic’e teklif yaptı.

Bir süredir takımdan ayrılmak istediği yönünde yazılan haberlerle birlikte dış basının da gündeminde olan Adem Ljajic’in ise bu teklifi beğenmediği ve daha yüksek bir maaş istediği belirtilirken, Salernitana’nın yeni bir teklife hazırlandığı da iddialar arasında.

Beşiktaş’tan 3 milyon 500 bin Euro gibi çok ciddi bir ücret alan Ljajic, aldığı bu maaş nedeniyle başka takımların tekliflerini düşük bularak reddetti. Ljajic Beşiktaş’ta görev aldığı 85 maçta 18 gol ve 26 asistlik bir katkı yapmıştı.

Beşiktaş’ın Zararı Büyük

Geçtiğimiz sezonlarda kadrosuna kattığı Adem Ljajic, Jeremain Lens, Douglas ve Fabrice N’Sakala’ya toplamda 6 milyon 800 bin Euro ücret ödüyor.

Kurda yaşanan dalgalanmalarla birlikte çok ciddi bir maliyet artışı yaşayan ve bu denli yüksek bir ücret ödediği oyuncularından herhangi bir verim alamadığı için onları kadro dışı bırakan Beşiktaş, bu nedenle ismi geçen oyuncuları en kısa sürede elden çıkarmayı planlıyor.

Transfer dönemlerinde bu bağlamda girişimlerde bulunan ve oyuncular ile temsilcilerine takım bulmaları yönünde talepte bulunan Beşiktaş, verdiği yüksek maaşların dezavantajlarını yaşamış ve oyuncular Beşiktaş’ta aldıkları maaşı başka takımda alamayacaklarını iddia ederek transfer tekliflerini değerlendirmeye almamıştı.