Nabil Dirar Sorunu Çözülüyor

Nabil Dirar Sorunu Çözülüyor

9 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de geleceği hala belirsizliğini sürdüren Faslı futbolcu Nabil Dirar’ın yeni takımı hakkında iddialar ortaya atıldı.

Ara transfer döneminde kulüpten ayrılacağı yönünde spekülasyonlar devam eden Nabil Dirar’ın eski kulübü Club Brugge’e transfer olacağı söylentiler arasında ancak Club Brugge bu transfer için elini cebine atmak istememesi işleri zora sokacağı izlenimi vermekte.

Forma giydiği uzun yıllar boyunca istikrarlı bir performans ortaya koyamayan Faslı oyuncu kimi zaman Sarı-Lacivertli takımda kadroya bile alınmamıştı.

Sarı-Lacivertlilerin teknik direktörü Erol Bulut, Nabil Dirar ile çalışmak istemediğini belirtmişti. Deneyimli futbolcu çalışmalarını takımdan ayrı bir şekilde sürdürüyor.

Fenerbahçe’de koronavirüsü atlatan Nabil Dirar A takıma dahil olamamıştı. Bunun sebebi ise Fenerbahçe’nin teknik patronu Erol Bulut’un Nabil Dirar ile çalışmak istemiyor olmasıydı. Tecrübeli kanatın ocak ayına kadar tek başına çalışmalarına devam edeceği bildirilmişti. Sarı-Lacivertliler, ara transfer döneminde Nabil Dirar’a kulüp bularak yolları ayırmaya çalışacağı basında yer bulmuştu.

Geçen yıl Sarı-Kanarya sözleşmesini uzatmış 2022 yılına kadar nikah tazelemişti. Nabil Dirar kazandığı yüklü maaşta uzlaşmaya varmaya hazır ve Fenerbahçe patronları ile sözleşmesini feshetmek için konuşmak istediği bildirildi.

Bilmeyenler için Nabil Dirar

Nabil Dirar 25 Şubat 1986 tarihinde Fas’ın Casablanca ilinde doğmuştur. Babasını 1 yaşaındayken kaybetmiştir ve 10 kardeşi vardır. Çocuk yaşta çalışmak zorunda olan Nabil Dirar‘ın ailesi Belçika’nın yolunu tutmasındaki sebep erkek kardeşinin Brüksel’de iş bulmasıdır.

Belçika’ya taşınıncaya kadar memleketi Fas’ta hiçbir futbol kulübünde forma giymemiştir. Futbola White Daring Molenbeek altyapısında başlayan Dirar 2004 yılında transfer olduğu Diegem Sport’ta ise profesyonel kariyerine başlamıştır.

Güçlü fiziği, uzun boyu ve ileri düzeyde teknik kapasitesi ile Nabil Dirar sahada hep ön planda olmuştur. Kariyeri boyunca hem sağ hem de sol kanatta görev alan oyuncu Monaco’da daha çok sağ kanatta tercih edilmişti.

Westerlo kulübünde yıldızı parlayan Nabil Dirar Ajax, Anderlecht ve Standard Liege gibi kulüplerin de ilgisini çekti ama transfer tercihini Club Brugge’den yana kullanarak Belçika deviyle beş yıllık sözleşme imzalamıştı.

1 Temmuz 2017 tarihinde Fenerbahçe takımına katılan Dirar’ın Belçika vatandaşlığı da bulunuyor.  Belçika Milli Takımı’ndan da teklif almasına rağmen Fas Milli Takımı’nı seçti ve halen giydiği milli forma altında 25 maça çıktı.