Fenerbahçe’de Volkan Demirel Etkisi

Fenerbahçe’de Volkan Demirel Etkisi

7 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe bu sezonun transfer anlamında her hızlı takımıdı. Kadrosu adeta baştan aşağı yenileyen sarı lacivertli ekip, neredeyse her mevkiye takviye yaptı. Fakat Fenerbahçe’nin son zamanlardaki sorunlarından biri kalesine gole kapatamaması oldu. Neredeyse her maçta çoğunluğu bireysel hatalardan kaynaklı olarak gol yemeye devam ediyor.

En son Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda oynanan Galatasaray derbisinde gol yemeyen Fenerbahçe, o maçtan sonra oynadığı 7 maçta rakiplerinin kendilerine gol atmasına engel olamadı.

Fenerbahçe’nin efsane kalecilerinden Volkan Demirel, bilindiği üzere bu sezon Erol Bulut’un yardımcılığını yapıyor. Öte yandan Volkan Demirel, Fenerbahçe’nin genç kalesi Altay Bayındır ile her fırsatta görüşerek ona hem kendi tecrüblerini anatıyor hem de bir anlamda Altay’a yol gösteriyor.  

Altay Bayındır’a moralini bozmaması gerektiğini belirten Volkan Demirel, Altay’a Türkiye’nin en iyi kalecilerinden biri olduğunu ve hatalarından ders çıkararak sıradaki maçlara odaklanması gerektiğini söyledi.

Genç File Bekçisi İle Özel Olarak İlgileniyor

Süper Lig’de Fenerbahçe, özellikle son haftalarda kalesini bir türlü gole kapatamıyor. Sarı lacivertli takım, bu sezon Süper Lig’de oynamış olduğu 10 maçta kalesinde toplam on üç gol gördü.  

En son evinde oynadığı Beşiktaş derbisinde 4 gol birden yiyen Fenerbahçe’de, bu sezon takımın yeni yardımcı hocalarından olan Volkan Demirel adeta devreye girdi.

Her fırsatta geçmiş yıllarda yaşadığı tecrübeleri aktarmaya çalışan yardımcı antrenör Volkan Demirel, Altay Bayındır ile geçtiğimiz günlerde özel olarak bir görüşme daha yaptı.

Yapılan bu görüşmede Volkan Demirel’in, genç yaştaki her kalecinin ve özellikle büyük takımlarda oynayanların zaman zaman böyle sancılı süreçlerden geçebileceğini söylediği öğrenildi.

Altay Bayındır’a moralini bozmaması gerektiğini belirten Volkan Demirel, Altay’a Türkiye’nin en iyi kalecilerinden biri olduğunu ve hatalarından ders çıkararak sıradaki maçlara odaklanması gerektiğini söyledi.

Volkan Demirel’e Saygı Duyuyor

Bu sezon Fenerbahçe’de yardımcı antrenörlük yapan Volkan Demirel, her fırsatta genç meslektaşı Altay Bayındır’ tavsiyeler veriyor.

Fenerbahçe’nin kaleci antrenörünün alanına girmemeye dikkat ederek sürekli Altay Bayındır ile ilgilenen Volkan Demirel, adete Altay’ın maçlarda yaşadığı tüm sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyor.

Altay’ın da Volkan Demirel’e çok saygı duyduğu bilinirken, Volkan’ın kendisine verdiği tüm bilgileri ve aktardığı tüm deneyimleri uygulamaya çalışıyor.