Mustafa Muhammed’de Al Sat Formülü

Mustafa Muhammed’de Al Sat Formülü

17 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’ın 2020/2021 sezonunun devre arasında Mısır temsilcisi Zamalek’ten satın alma opsiyonlu kiralık olarak kadrosuna kattığı Mustafa Muhammed’in kiralık sözleşmesi 31 Aralık 2021’de son buluyor.

Sarı Kırmızılılarda, Mısırlı golcüyle ilgili bonservis teklifine dair çalışmalar sürüyor ancak bir yandan da Mustafa Muhammed’in geldiği dönemden bu yana düşen performansı dikkat çekiyor. Çok yüksek bir yetenek seti ve bitiriciliği olan Mustafa Muhammed, düşen performansına rağmen umut vaat eden potansiyeli sayesinde Avrupa kulüplerinin birçoğunun radarına girmeyi başarıyor.

İşte tam olarak bu noktada da Galatasaray’ın Mustafa Muhammed planı devreye giriyor. Sarı Kırmızılılar, Mısırlı oyuncunun tüm haklarını Zamalek’ten almayı ve devre arasında gelebilecek mantıklı teklifleri değerlendirdikten sonra en iyi teklif karşılığında Mustafa Muhammed’i göndermeyi planlıyor.

Okçu Mohammed’in Hakları Alınıyor

Galatasaray’ın “Okçu” lakaplı Mısırlı golcüsü Mustafa Muhammed ile ilgili basında yer alan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu yaz transfer döneminde Fransız temsilcisi Bordeaux ile imza aşamasına gelen ancak bonservisini elinde bulunduran kulüp olan Zamalek’in onay vermemesi nedeniyle transferi gerçekleşmeyen Mustafa Muhammed, Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bu sezon Galatasaray formasıyla çıktığı 14 Süper Lig maçında 4 gol atan ve düşük formu nedeniyle özellikle sezon başı eleştirileri üstüne çeken Mustafa Muhammed’in yüksek potansiyeli ve gol sezgisi nedeniyle iyi bir performans gösterememesine rağmen ilgi çekebiliyor.

Bu ilgiden daha verimli faydalanmak isteyen Galatasaray ise 31 Aralık 2021 günü kiralık sözleşmesi sona erecek olan Mustafa Muhammed’in bonservisini alabilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Sarı Kırmızılıların, 24 yaşındaki golcü oyuncunun bonservisini aldıktan sonra kulübün beklentisini karşılayacak bir teklifle gelmesi halinde oyuncuyla yollarını ayırabileceği iddia ediliyor.

Mustafa Muhammed ile alakalı olarak Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve teknik direktör Fatih Terim çalışmaların devam ettiğine dair farklı zamanlarda açıklamalar yapmışlardı. Bununla birlikte Galatasaray’ın Mustafa Muhammed ile alakalı süreci tamamlayabilmesi için kendisine zorluk çıkaran Zamalek’in bu tavrını da çözmesi gerekiyor.

Zamalek Sözleşmeyi Kabul Etmiyor

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezonun devre arasında satın alma opsiyonlu bir sözleşmeyle kiralık olarak kadrosuna kattığı Mustafa Muhammed’in transferiyle ilgili olarak kâğıt üstünde herhangi bir problemi bulunmuyor.

Oyuncuyla ilgili yapılan sözleşmede Sarı Kırmızılı ekibin 4 milyon Dolar’ı ödediği takdirde Mustafa Muhammed’i kadrosuna katma hakkı bulunuyor ancak Zamalek’te değişen yönetim, eski yönetimin yaptığı bu sözleşmenin bürokratik sebeplerden kaynaklı olarak geçersiz olduğunu savunuyor.

Mustafa Muhammed’in çok daha fazla para edebilecek bir oyuncu olduğunu ve sözleşmeyi Zamalek adına imzalayan eski görevlinin imzasının FIFA nezdinde geçerli olmayacağını savunan Zamalek yönetiminin bu iddiaları Galatasaray başkanı Burak Elmas’a da sorulmuş ve Elmas konunun FIFA’ya gönderilecek bir mektupla çözülebilecek kadar kolay bir problem olduğunu ifade etmişti.

İki kulüp arasındaki gerginliğe konu olan Mustafa Muhammed, Galatasaray formasıyla çıktığı 42 maçta 13 gol attı.