Kouassi Beğeni Topladı

Kouassi Beğeni Topladı

17 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu yaz transfer döneminde kadrosuna Gervinho, Marek Hamsik gibi dünyaca ünlü yıldızları katan ve bu oyuncularla birlikte diğer oyuncularından da istikrarlı bir biçimde verimli performans almayı başaran Trabzonspor, bu sayede Süper Lig’in zirvesinde oturmaya devam ediyor.

Dar bir kadroyla mücadele etmesine rağmen hücum ayaklarının gole olan yatkınlığı sayesinde birçok maçtan puan veya puanlar çıkarmayı başaran Trabzonspor, bununla birlikte kadroyu güçlendirmek adına çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Sezon başında kadrosuna kattığı Gervinho’nun çapraz bağlarının kopması nedeniyle sezonu kapatması nedeniyle kadrosuna Jean EvrardKouassi’yi katan Trabzonspor, antrenmanlara çıkmaya başlayan oyuncudan bir hayli memnun kaldı.

Yeni Transfer Trabzonspor’da Yüzleri Güldürdü

Trabzonspor’un devre arasında açılacak transfer penceresine yönelik ilk transferi olan Jean EvrardKouassi, geçtiğimiz günlerde yeni takımıyla birlikte ilk antrenmanına çıktı. Çin kulübü Wuhan’dan bedelsiz olarak transfer edilen 27 yaşındaki Fildişi Sahilli oyuncuyla ilgili basına yansıyan haberler, oyuncunun antrenmanlarda gösterdiği performansın teknik ekibin yüzünü güldürdüğü yönünde.

Fizik kalite açısından herhangi bir eksikliği olmaması nedeniyle takıma kısa bir süre içerisinde uyum sağlayan ve takım arkadaşlarıyla kaynaşan Kouassi’nin, ikili mücadelelerden kaçınmaması, çabuk adam eksiltmesi ve attığı birbirinden güzel gollerle birlikte Trabzonspor’un hedefi 12’den vurduğuna yönelik yorumlar almasını sağladı.

Her iki kanatta da forma giyebilen ve bu özelliği sayesinde Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı’nın joker olarak kullanabileceği bir oyuncu olarak gösterilen Kouassi, görev verildiği takdirde forvet olarak da forma giyebiliyor.

Çok hızlı ve güçlü bir oyuncu olduğu belirtilen ve teknik kapasitesi oldukça beğenilen Kouassi, takım arkadaşlarının açtığı boşluklara başarılı bir şekilde sızabildiği için skor katkısı da verebiliyor. Devre arasında açılacak transfer penceresi ve takımlara verilecek kadro güncellemesi izni sayesinde ikinci devrede Trabzonspor’un önemli bir silahı olacak olan Kouassi’nin bir önceki kulübü Wuhan’da forma giydiği 105 maçta 48 gol ve 23 asisti vardı.

Kouassi’yi Kimse Yıkamıyor

Kouassi ile alakalı basına yansıyan notlarda oyuncunun oldukça güçlü bir yapısının olduğu ifade ediliyor. Bu gücü sayesinde ikili mücadelelerde yıkılmayan ve takım savunmasına da iyi bir katkı sağlayan Fildişi Sahilli oyuncu, sert faullere maruz kalıyor olmasına rağmen pek fazla sakatlanmıyor.

Avrupa’daki kariyerine başladığı Hırvatistan temsilcisi Hajduk Split’te forma giyerken ayak bileği dış bağlarındaki sakatlık nedeniyle 7, kas ağrısı nedeniyle 2 maçta forma giyemeyen Koaussi’nin o dönemden bu yana herhangi bir sakatlık geçmişi bulunmuyor.

7 seneyi aşkın bir süreden beri herhangi bir resmi maçı sakatlık nedeniyle kaçırmışlığı bulunmayan 27 yaşındaki oyuncunun bu özelliği Trabzonspor için oldukça kritik. Hâlihazırda Kouassi’yi bir sakatlık nedeniyle zaruri olarak transfer eden Bordo Mavili ekip, Nwakaeme, Abdülkadir Ömür gibi sık sakatlanan oyuncularının sakatlandığı dönemlerde de skora gitmekte veya maçı koparmakta zorluklar yaşayabiliyor.