Galatasaray’da İrfan Can Eğribayat Rüzgarı

Galatasaray’da İrfan Can Eğribayat Rüzgarı

17 Aralık 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika spor haberi Sarı Kırmızılı cepheden geldi. Fernando Muslera’nın Demir Grup Sivasspor karşısında oynanan müsabakada sakatlık geçirmesinin ardından Galatasaray yönetimi, yetenekli bir kaleci arayışını hızlandırdı. Göztepe’nin kapısını çalan Aslan ekibi, İrfan Can Eğribayat için takasın yanı sıra bir miktar para teklifinde de bulundu.

Alınan duyumlara göre ikilinin masasında Aytaç Kara, Oğulcan Çağlayan ve Fatih Öztürk isimleri konuşuluyor. Bununla birlikte Yedlin’in takas edilmesi de bir diğer ihtimal. İşte Galatasaray’ın kaleci transferine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Fernando Muslera, Demir Grup Sivasspor müsabakasında Sarı Kırmızılı kaleyi korurken ekip arkadaşlarından Christian Luyindama ile çarpışarak yere düştü. Uruguaylı eldiven, geçirdiği sakatlığın ardından 2021 – 2022  sezonunun ilk yarısını kapattı. Aslan yönetimi, kaleyi müdafaa etmek üzere yeni file bekçisini bulmak için kolları sıvadı. Hedefte Göz-Göz ekibinin kalecisi İrfan Can Eğribayat yer alıyor.

Göztepe’nin Kalecisi İçin Temasa Geçildi

Cimbom, bir süredir İrfan Can Eğribayat’ın performansını takip ediyordu. Fernando Muslera’nın önümüzdeki 2,5 ay boyunca yeşil sahalardan uzak kalacak olması Sarı Kırmızılı ekibin transfer konusunda anlaşmak üzere elini çabuk tutmasına yol açtı. Aslan yönetimi, Göz-Göz’ün yetenekli kalecisi İrfan Can Eğribayat için temasa geçti. Galatasaray’ın hedefinde oyuncu takası + bir miktar para ödemek yer alıyor.

Spor camiasında takımlara yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre önümüzdeki günlerde İrfan Can Eğribayat’ın Sarı Kırmızılı forma giyme ihtimali son derece yüksek. 23 yaşındaki file bekçisi, iyi performansıyla biliniyor.

Fatih Öztürk Takas Edilebilir

İrfan Can Eğribayat’ın Aslan kadrosuna gelmesi için takas edilmesi istenen oyuncular arasında Fatih Öztürk’ün yer aldığı öğrenildi. Bununla birlikte Galatasaray ile Göztepe arasında konuşulan isim listesinde Oğulcan Çağlayan ve Aytaç Kara da bulunuyor.

Fatih Öztürk, Sarı Kırmızılı ekipte Fernando Muslera’nın yedeği olarak yer alıyordu. Omar ve Boey Cimbom’a geri döndüğü takdirde Sarı Kırmızılı kurmaylar, Yedlin’i de takas etme konusuna sıcak bakıyor. Galatasaray’ın deneyimli çalıştırıcısı Fatih Terim’in de İrfan Can Eğribayat’ın yeşil sahadaki performansını son derece beğendiği biliniyor.