Miralem Pjanic Beşiktaş’ta

Posted by


2020/2021 sezonunu şampiyon bitiren ve 2021/2022 sezonunda Şampiyonlar Ligi de dahil üç kulvarda mücadele edecek olan Beşiktaş, geçen sezon yaşadığı kadro darlığını tekrar yaşamamak için bol alternatifli bir kadro oluştururken şampiyon kadroyu da bir eksikle korudu. Kadrosuna Alex Teixeira, Michy Batshuayi gibi isimleri de katarak Şampiyonlar Ligi için de önemli bir kadro kuran Siyah Beyazlılar, uzun bir zamandır Sergen Yalçın’ın sıklıkla işaret ettiği “6-8 numara arası bir oyuncu” arayışındaydı.


Teknik direktör Sergen Yalçın’ın istediği oyuncu tipini biraz daha detaylandırmak gerekirse, oyunu her iki tarafında da iyi bir biçimde oynayabilecek, Beşiktaş’ın önde topa baskı yapan oyununa hem pasları hem de presiyle katkı sağlayabilecek bir oyuncu olduğunu ifade edebiliriz.


Beşiktaş Kadrosunu Daha Da Güçlendirdi


Bu transferle alakalı olarak uzun bir zamandır basına Gedson Fernandes isimi yansısa da hem Galatasaray’ın da sürecin içinde olması hem de Benfica’nın oyuncuyu vermeye gönüllü olmaması nedeniyle alternatifler de araştırılıyordu. Özellikle UEFA’ya organizasyonlarda (Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Konferans Ligi) oynayacak oyuncuların listesinin verileceği son tarih olan 02.09.2021 tarihinde ise ortam iyice kızıştı ve bahsi geçen günün başlangıcından itibaren isimler ortaya çıkmaya başladı.


Gedson Fernandes’e tekrar teklif götürdüğü basında yazılan Beşiktaş ile alakalı sonrasında eski oyuncusu Mohammed Elneny ismi baskın bir şekilde geçtiyse ne taraftarın ne de futbol kamuoyunun kolay kolay tahmin edemeyeceği bir oyuncu Beşiktaş’ın renklerine bağlandı.
Bu isim 2020/2021 sezonunda Barcelona’nın 60 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Miralem Pjanic oldu. Tam anlamıyla bir yıldız oyuncu transferini çok hızlı bir operasyonla sonlandıran Beşiktaş yönetimi takdire şayan bir süreci de şimdilik tamamlamış duruyor.


Akşam Pazarı


Dünyanın en önemli orta saha oyuncularından birisi olan Miralem Pjanic, özellikle 2019/2020 sezonunda Juventus’ta oynadığı etkili oyunla dikkatleri çekmiş, Torino ekibinde oynadığı 30 maçta 3 gol ve 8 asistlik bir katkı yapmıştı.
Barcelona’da ise iyi bir performans gösteremeyen Pjanic’in adı özellikle Allegri’nin Juventus’a tekrar dönmesiyle eski takımıyla anılıyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.