Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Heyecanı

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Heyecanı

14 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


2020/2021 sezonunun şampiyonu Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi müziğini duymak için 15 Eylül 2021 günü Dortmund’u bekliyor olacak. Her ne kadar Avrupa ile Türkiye Ligi arasındaki makas bir hayli açılmış olsa da Beşiktaş’ın yer aldığı grup, diğerlerine oranla, daha fazla ve etkili mücadele etmesine imkan tanıyan bir grup oldu.


Beşiktaş’ta Bazı Durumlar Can Sıkıcı


Bu durumu tespit eden yönetim de Şampiyonlar Ligi mücadelesinde yer alabilmek adına kadrosunu bu turnuvada forma giymiş, tecrübesi ve yeteneği herkesçe bilinen oyuncularla güçlendirdi. Tabii bu sayede ligde de büyük bir güç elde etmiş oldu. Nitekim 4. Hafta oynanan Beşiktaş-Yeni Malatyaspor maçında da Beşiktaş’ın hem oyununun hem de yıldızlarının ne kadar etkili olduğunu görmemiz için 10 dakika yetti.


Bir noktada Şampiyonlar Ligi provası olarak da nitelendirilebilecek bu maçta Beşiktaş’ın ön alan baskısını ve kaybedilen topu kazanma süresini ne kadar olumlu anda geliştirdiğini görme fırsatı vardı. Maç her ne kadar Beşiktaş lehine ve taraftarları oldukça mutlu eden bir oyunla bitmiş olsa da maç esnasında Domagoj Vida ve Alex Teixeira’nın sakatlıkları ise can sıktı.


Bu noktada özellikle Domagoj Vida için bir parantez açmak gerekir. Geçen sezondan bu yana neredeyse kusursuz bir performans sergileyen Hırvat stoper, hem tecrübesi hem de liderliği sayesinde savunmada Sergen Yalçın’ın en güvendiği isimlerden biriydi. Borussia Dortmund’un süper yıldızı Erling Haaland’ın son dönem formu da göz önüne alındığında bu haber oldukça can sıkıcı.


Alex Teixeira özelinde ise teknik direktör Sergen Yalçın, televizyonda katıldığı programlarda oyuncunun tam anlamıyla hazır olmadığını ifade etmişti. Yeni Malatyaspor maçında ise oyuncunun özellikle istemesi neticesinde ilk 11’de başladığını belirten Yalçın için Teixeira’nın sakatlığı daha ikame edilebilir olduğu için daha az problem olacaktır.


Maça Dair


Sergen Yalçın, katıldığı programlarda Şampiyonlar Ligi için farklı formatlar geliştireceklerini belirtmişti. Bu bağlamda Beşiktaş’ın Borussia Dortmund maçında daha geride bekleyerek kontra ataklar üzerinden rakip savunmayı tehdit edeceği tahmin ediliyor.
Eğer oyun böyle oynanacaksa N’kodou ve Pjanic’in hem sağlıklı olmaları hem de günlerinde olmaları oldukça önemli olacak. Pjanic’in ihtisas alanı olan uzun paslara çevikliğiyle eşlik edebilecek bir N’koudou Beşiktaş’ın gol yollarında umudu olabilir.