Beşiktaş’a Şampiyonlar Ligi Öncesi Kötü Haber

Beşiktaş’a Şampiyonlar Ligi Öncesi Kötü Haber

14 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım süper lig de ki son maçlarında sahasında Yeni Malatyaspor maçında güzel bir oyun sergilemiş rakibini 3 – 0 skor ile mağlup etmişlerdi.

Yeni Malatyaspor maçında ilk yarısında sakatlanarak çıkan Stoper D. Vida ve orta sahada Alex Teixeira ve N’ Koudou’ nun sakatlık durumları siyah beyazlı takımı düşündürüyor.

İki Oyuncunun Yetişmesi Çok Zor

Şampiyonlar liginde Beşiktaş B. Dortmund ile karşı karşıya gelecekler. Bu zorlu maç öncesi siyah beyazlı takımdaki sakatlıklar teknik heyeti ve taraftarı düşündürüyor.

Süper lig de Yeni Malatyaspor maçında sakatlanan 3 futbolcusu için kötü haber geldi.  Stoper de takımın vazgeçilmez ismi olan Hırvat oyuncu D. Vida sağ ayak bileğine aldığı darbe sonrası sakatlanıp oyuna devam edememişti. 32 yaşındaki Stoper D. Vida aldığı darbe sonrası topuğundaki problemden dolayı oyuncunun en az 3 hafta yeşil sahalardan uzak kalacağı belirtiliyor. Sağlık ekibinin çalışmalarına hemen başladığı tecrübeli Stoper ‘in Şampiyonlar liginde 28 Eylül de Ajax maçına yetiştirilmeye çalışılırken forma giyme ihtimali bir hayli zor görünüyor.

Bir başka sakatlık ise orta sahada ki oyunu ile göz dolduran 31 yaşındaki Brezilyalı Alex Teixeira oldu. Tecrübeli oyuncunun daha önceden de sakatlığı bulunan sağ arka adalesinde problem olan oyuncu Yeni Malatyaspor maçında oynamak istediğini teknik direktör Sergen Yalçın ile paylaşan oyuncu lig deki oynanan maçta forma giyme şansını yakaladı. Maç içerisinde yaşadığı eski sakatlığı nükseden oyuncu maçın ilk yarısında oyundan çıkmak zorunda kaldı. Eski sakatlığı devam eden oyuncunun sağlık ekibi tarafından tedavisine kısa sürede başlandığı oyuncunun en az iki hafta yeşil sahalardan uzak kalması beklenirken şampiyonlar liginde B. Dortmund maçını kaçıracak.

Yeni Malatyaspor maçının ikinci yarısında ayağına aldığı darbe sonucunda oyundan çıkarak maça devam edemeyen 26 yaşındaki kanat oyuncusu Kevin N’Koudou’ nun sağlık durumunun iyi olduğu açıklanırken Fransız oyuncunun şans verilmesi halinde şampiyonlar ligi maçında sahada yer alması bekleniyor.

 Stoperde Kim Oynayacak

Süper lig maçında sakatlanarak oyundan çıkan D. Vida ‘ nın yerine kimin oynayacağı merak konusu. Welınton’ un yanına partner arayan Sergen hoca Necip Uysal veya Montero arasından bir oyucuyu zorlu B. Dortmund maçında şans vermesi bekleniyor.