Beşiktaş’ın Transferleri

Beşiktaş’ın Transferleri

13 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Ahmet Nur Çebi ve yönetiminin sezon sonuna yakın başkanlık seçimine yönelik olarak iddialı bir kadro kurma ve adaylığını güçlendirme ihtimali de göz önünde bulundurulmalı. Bunun dışında Can Bozdoğan dışında genç sayılabilecek bir transfer yapılmamış durumda.

Son oynanan Karagümrük maçının 11’ini baz aldığımızda yaş ortalaması 27.36 gibi sayı çıkarken, kadronun en genç isimleri olan Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu’nun 11 olduğunu hatırlamakta fayda var. Bu rakam özellikle Şampiyonlar Ligi maçlarında yabancı sınırı da olmadığı için muhtemelen daha artacak ve bu durumun Beşiktaş’a problem yaratması muhtemel.

Beşiktaş’ın Yeni Yüzleri

Bununla birlikte, yapılan Miralem Pjanic transferi herhangi bir kulübün kolay kolay reddedemeyeceği bir transfer.

Ancak yine özellikle Şampiyonlar Ligi’nde oynanan tempoya çıkabilme konusunda çalıştıklarını ifade eden Sergen Yalçın’ın orta sahanın temposu ve defansa binen yük konusunda sorunlar yaşaması da muhtemel olabilir. Tüm bunların dışında büyük ölçüde alternatifli bir kadro kuran Beşiktaş’ın lig için favorilerden biri olduğunu ifade etmek mümkün, ancak Şampiyonlar Ligi’nin ağırlığı da bu noktada önemli bir belirleyici olacak.

Fiyat/Performans

Kadrosuna Michy Batshuayi, Miralem Pjanic ve Alex Teixeira gibi uluslararası tanınırlığı olan oyuncuları katan Beşiktaş’ın bu sene ödediği transfer bedeli de dikkat çekici. Kadrosuna toplamda 12 takviye yapan Beşiktaş, bu transferlere toplamda 7 Milyon Euro ödemiş oldu. Batshuayi için Chelsea’ya 150 Bin Euro kiralama bedeli ödeyen Siyah-Beyazlılar, oyuncuya 3 Milyon 165 Bin Euro garanti ücret ödeneceğini bildirdi.

Miralem Pjanic için Barcelona’ya ödeme yapmayan Beşiktaş, oyuncuya da 2 Milyon 750 Bin Euro ödeme yapacağını açıkladı. Alex Teixeira’yı bonservissiz kadrosuna katan Kara Kartallar’ın bu oyuncuya da 3 Milyon Euro ödeneceği ifade diliyor. Geldiği günden bu yana verim alınamayan Lens’in 2 Milyon, Ljajic’in 3 Milyon Euro kazandığı bir ortamda, ismi geçen yeni yıldızlarına az bonservis ödeyerek kadrosuna katan yönetimin başarısı yadsınamaz.