Fenerbahçe’de Gerginlik Pereira, İrfan Can ve Mert Hakan Yandaş

Fenerbahçe’de Gerginlik Pereira, İrfan Can ve Mert Hakan Yandaş

13 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


Fenerbahçe, Süper Lig 2021 – 2022 sezonuna yaptığı mükemmel başlangıcı korumaya devam ediyor. Milli arada yıldız isimleri renklerine bağlayan Kanarya, galibiyet serisini bozmamaya dikkat ediyor. Alınan duyumlara göre Sarı Lacivertli ekipte yaşanan gerginlik neticesinde ciddi bir krizin kıyısından dönüldü.


Teknik direktör Vitor Pereira, Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci üçgeninde gerçekleşen gerginlik büyümeden önlemler alınabildi. İşte Kanarya’nın merak edilen gündemine dair tüm detaylar…


Sarı Lacivertli takım, transfer döneminde yoğun bir şekilde çalıştı. Son 10 gün içerisinde başkan Ali Koç ve teknik direktör Vitor Pereira dahil olmak üzere tüm ekip uzun mesailer yaptı. Kanarya’da meydana gelen bu gerginlik büyük olay yarattı. Tartışmanın kahramanının Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can olduğu öğrenildi.


Vitor Pereira’ya Açık Söylem


Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci, teknik direktörleri Vitor Pereira’ya karşı açık söylemlerde bulundu. İki oyuncu, Portekizli teknik adama eğer kendilerine 11 içerisinde yer vermeyecekse gitmek istediklerini ifade etti.


Sarı Lacivertlilerin hocasının yapılan bu söylemlere karşı sert tepki gösterdiği ve alttan almadığı öğrenildi. Teknik direktör Vitor Pereira, Kanarya Fenerbahçe’nin çalıştırıcılığını yaptığı süre boyunca iyi anlaşamadığı oyuncuları ya takımdan gönderdi ya da farklı takımlara transferlerini sağladı. Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci, söylemlerinde son derece kararlı olduklarını belirtiyorlar.


Başkan Ali Koç Araya Girdi


Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci ile Portekizli teknik adam arasında yaşanan bu gerginlik daha fazla büyümeden Sarı Lacivertli ekibin Başkanı Ali Koç, devreye girdi.


Teknik direktör Vitor Pereira, iki futbolcunun söylemlerine karşı Mert Hakan için Çubuklu formadan ayrılabilir raporu verdi. Başkan Ali Koç, arayı yumuşatmak üzere açıklamalarda bulundu ve tartışmayı bu şekilde sonlandırmayı amaçladı.


Başkan Ali Koç, açıklamalarında Mert Hakan’ı Sarı Kırmızılı ekipten transfer ettiklerini belirtti. Bu nedenle yetenekli oyuncunun Galatasaray’dan geldiğini ve Çubuklu forma giymeye devam etmesi gerektiğini vurgulamış oldu. Önümüzdeki günlerde Sarı Kanarya’nın Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci ile alakalı vereceği karar netleşecek.