Galatasaraylı Genç Oyuncu Kerem İçin Talipler Çoğalıyor

Posted by


Sarı kırmızılı takımın gençleştiği bu sene takımda birçok genç oyuncunun performansı göz doldurmaya başladı. Bu futbolculardan birisi de genç milli futbolcu 22 yaşındaki Kerem Ajtürkoğlu.


Sarı Kırmızılı Takımın Göz Bebeği


Sarı kırmızılı takım 24 Erzincanspor’ dan kadrosuna katmış olduğu 22 yaşındaki Kerem Aktürkoğlu bu sezon ki EUFA Avrupa ligi ve süper lig de ki performansı ile göz doldurmaya devam ediyor. Sarı kırmızılı taraftarın ve teknik heyetin oldukça beğenisini kazanan oyuncu yakın zaman da EURO 2020 de Milli takımada çağrılmıştı.


2021 Dünya kupası eleme maçlarında Milli takımda forma şansı bulan genç oyuncu milli takım performansı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başladı.


Geçtiğimiz sezonda 24 Erzincanspor’ dan bedelsiz olarak kadrosuna katan sarı kırmızılı takım oyuncunun hem Galatasaray da hem de Milli takımdaki performansı ile dikkatleri çeken oyuncu için transfer söylentileri de çıkmaya başladı.


22 yaşındaki genç oyuncu için özellikle Almanya da Bundesliga ekiplerinden birkaç takımın oyuncunun oynadığı milli maçlara scout ekipleri göndererek oyuncuyu yakından takip etmişlerdi. Bu scout ekiplerinin de raporlamasında olum sonuçlar alındığı devre arasında birçok Alman Kulübünün sarı kırmızılı takımın kapısını çalması bekleniyor.


Genç oyuncu için devre arasında nabız yoklamaya başlayacak olan kulüpler sarı kırmızılı takıma teklif yapmayı düşünüyor. Sarı kırmızılı takımın oyuncuyu kısa süre içerisinde satacağını düşünmediğimiz için ancak futbolcu için 15 Milyon Euro dan fazla bir teklifi değerlendirmeye ala bilecekleri bekleniyor.


22 yaşındaki Kerem Aktürkoğlu sarı kırmızılı takımda ki en az maaş alan oyuncuların başında geliyor. Bu konuda da yönetimin de Kerem ile kısa süre içerisinde görüşeceği oyuncunun maaşında iyileştirilmeye gidilmesi bekleniyor.

Bu sezon genç oyuncu süper lig de 3 maçta forma sansı buldu ve 1 gol kaydetti. UEFA Avrupa Liginde ise 4 maçta forma giyme şansı yakalayan Kerem burada ki performansı ile de dikkatleri üzerine çekti. 4 maçta 2 gol ve 3 asist yapan oyuncu takımının en çok skor üreten isimlerinden oldu.


Marcao İle Barıştılar

Sezonun ilk maçında takım arkadaşı Marcao ‘ nun saldırısına karşı kalan Kerem takımın son idmanın da Fatih hocanın da olduğu ortam da Marcao bütün takımın karşısında Kerem’ den bir kez daha özür dileyerek iki oyuncunun da barışmasını sağladılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.