Galatasaray Oyuncularının Maaşlarını Açıkladı

Posted by


Yaz transfer sezonunu kadrolarına kattıkları 11 oyuncu ile tamamlayan sarı kırmızılı takım birçok oyuncusu ile de yollarını ayırdılar.
Bu sezon farklı bir planlama ile yoluna devam eden sarı kırmızılı yönetim kadrodaki yaş ortalamasını düşürmek için kolları sıvamışlardı.
Transfer anlayışında genç ve potansiyel yüksek oyunculara yönelen sarı kırmızılı takım birçok yerli ve yabancı genç oyunculara sarı kırmızılı formayı giydirdiler.


Kadrolarını Kimler İle Güçlendirdiler


Savunmaya 22 yaşındaki V. Nelsson, 20 yaşında S. Boey, Orta sahaya Berkan Kutlu 23 yaşında, O. Morutan 22 yaşında, Barış Yılmaz 21 yaşında ve 21 yaşındaki Halil Dervişoğlu ile kadroda ki yaş ortalamasını bir hayli düşürdüler.


Bu genç oyuncuların yanında Göztepe de forma giyen Alpaslan Öztürk, sağ bek DeAndre Yedlin, sol bek’ Hollandalı 31 yaşındaki Patrick van Aanholt ile savunmasını güçlendiren sarı kırmızlı takım orta saha Romanyalı oyuncu 24 yaşındaki Alexandru Cicaldau, Kasımpaşa’ dan takımın ilk transferi Aytaç Kara ile güçlendiren Galatasaray son transfer sezonunu da son oyuncuları 21 yaşındaki Gustavo Assunção ile kapadılar.


Hangi Oyuncu Ne Kadar Alıyor?


Cezayirli oyuncu Sofiane Feghouli 3 milyon 850 bin Euro ile takımda en çok kazanan oyuncu konumda. Cezayirli oyuncuyu Muslera ve Babel 2,5 milyon Euro ile takip ediyorlar.


En az kazanan oyuncular ise sarı kırmızılı takımın vaz geçilmez iki ilk 11 oyuncusu olan Taylan Antalyalı ve Kerem Aktürkoğlu oldu. Geçtiğimiz sezon gösterdikleri yüksek performans ile taraftarın ve teknik heyetin beğenisini toplayan genç oyuncular bu yüksek performansları ile de EURO 2020 ‘ de milli takıma çağrılmışlardı. Genç oyuncular ile bu sezon görüşülecek olup aldıkları yıllık maaşlar da zam yapılması beklenen oyuncular ile yeni kontrat imzalanacak.


21 yaşındaki Sol kanat oyuncu Barış Yılmaz ise sarı kırmızılı takımdan 4 Milyon TL kazanıyor. Sarı kırmızılı takımın son transferi Gustavo Assunçao ve S. Boey 450 Bin Euro kazanıyorlar.


Göztepe ‘ den kadroya katılan Alpaslan Öztürk ise 5 Milyon TL kazanırken Aytaç Kara 6 Milyon TL kazanıyor.
İki Rumen futbolcu ile kadrosunu güçlendiren Galatasaray O. Morutan 600 Bin Euro, Alexandru Cıcaldau 700 Bin Euro kazanıyor.
Alanyaspor’ da gösterdiği performansı ile dikkat çeken Berkan Kutlu 7 Milyon TL. Savunmacı Victor Nelsson 800 Bin Euro ve son olarak Halil Dervişoğlu ise 8 Milyon 500 Bin TL kazanıyorlar.


Kapanan transfer sezonu sonrası geçen sezon 36,3 Milyon Euro olan maaş yükü bu sezon 30,4 Milyon Euro’ ya geriledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.