Milli Ara Sonrası Fatih Terim ve Kadro Planlaması

Posted by

Süper Lig heyecanında 8. Hafta son buldu ve milli ara başladı. Milli ara sonrası heyecan kaldığı yerden, 9. Hafta mücadeleleri ile devam edecek. Bu arayı iyi değerlendirmek isteyen takımlar, yeni planlamalar içine girmeye başladı.

Sezona düşük bir tempoda başlayan ve eleştirilerin odağında yer alan Galatasaray, son haftalarda bu gidişatı toparlamaya çalıştığı görülse de teknik direktör Fatih Terim’in üzerindeki yük çok büyük…

Bu noktada vakit kaybetmeden çalışmalarına başlayan Terim, yeni girişimlerini açıklamaya başladı. İlk olarak başarılı isim Halil Dervişoğlu’nu 1. Forvet mevkisinden ‘yardımcılığa’ çekme planı içinde olan Terim, iç sahada ise Diagne’nin bitiriciliği üzerinde durup deplasmanda da Mısırlı oyuncunun presinden faydalanacak.

Süper Ligin İlk 7 Haftasında Forvetlerden Sadece 2 Skor Katkısı Geldi

Süper Lig’in ilk 7 haftasını baz alarak yeni yapılandırması içine girecek olan teknik hoca Fatih Terim, Galatasaray’ın forvetlerden sadece 2 skor katkısı aldığını gördü ve buna göre girişimlerine yön verdi.

Uç mevkilerdeki tercihlerini Diagne ya da Mohamed‘den yana kullanmaya karar veren teknik hoca, yardımcı forvet rolü için Dervişoğlu’nu düşünecek. Dervişoğlu, Diagne – Mohamed ikilisini tamamlayan oyuncu olarak sahada formasını terletecek.

Teknik heyetin fikri iç saha maçları için Diagne yönünde olurken Mohamed’i tek forvet olarak düşünüyor. Süper Lig ve Avrupa arenasındaki yorucu temponun farkında olan teknik heyet ve Fatih Terim, düzenlemelerini buna göre yaparken Diagne’yi ve Mohamed’i dönüşümlü kullanmayı düşünüyor.

Bu yolla maksimum verimin alınması bekleniyor.

Milli Ara Sonrası İlk Maç Konyaspor İle…

Milli ara sonrası ilk mücadele Süper Lig’in 9. Haftasında Konyaspor ekibiyle olacak. Sahada Diagne’nin olması planı söz konusu olurken 4 gün sonra Avrupa Arenasında Mohamed görev alacak.

Rusya’daki Lokomotiv Moskova mücadelesinde yer alacak olan Mohamed, ilk 11’de yer alacak. Galatasaray’ın ceza sahasında Diagne’nin bitirici vuruşlarına ve etkili performansına ihtiyacı varken deplasmanda Mohamed’in pres gücüne ihtiyacı var.

Bu doğrultuda yapılan çalışmalar karşılığını görecek mi sorusu Süper Lig ve Avrupa arenası karşılaşmalarından sonra cevabını bulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir